wysoki testosteron u noworodka

2 odpowiedzi
Witam.
Mój synek ma teraz 3 miesiące. Cierpi na rzadki zespół( trisomia 9). Może mieć problem z hormonem wzrostu. Byłam z nim na wizycie u endokrynologa jak miał 2 miesiące. Pani doktor nam zleciła do następnej wizyty która ma się odbyć za 6 miesięcy zrobić badania: glukozę, testosteron i somatomedyna C- IGF1. Zrobiliśmy te badania niedługo po wizycie bo robiliśmy morfologie. Wyniki są dość niepokojące według mnie: Som. C-IGF1 28,6 ng/ml, norma 55-327, glukoza w granicach normy, a testosteron 6,19 nmol/l gdzie norma to 0,42-0,72.No i teraz nie wiem co mam robić. Powtórne badania i umawiać jak najprędzej następną wizytę nie czekając 6 miesięcy. Czy mam jednak czekać do przyszłej wizyty jak zalecił lekarz?
Bardzo proszę o radę, martwię się o zdrowie synka.
Trzeba umówić się na hospitalizację w oddz. endokrynologii dziecięcej o oznaczyć tzw nocne wydzielanie hormonu wzrostu (3 pobrania z venflonu). Z powodu stwierdzonego zespołu genetycznego konieczne jest oznaczenie innych hormonów.

Witam, proponuje zasięgnąć opinii Endokrynologa Pediatry jeszcze przed wizyta za 6 miesięcy. Co do kontrolnych badań nie wykonywałabym teraz , prawdopodobnie poszerzy je Endokrynolog Dziecięcy. Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka Haczek- Kluczewska