wysoki skok TSH mimo większej dawki

2 odpowiedzi
Witam,
od ponad roku leczę się na niedoczynność tarczycy którą wykryto przy badaniach hormonalnych ponieważ zanikła mi miesiączka. Przez ten rok leczenia tsh było w normie, ostatnio dzięki terapii u ginekologa udało się doprowadzić do jajeczkowania i gdy ponownie zrobiłam badania tsh po miesiącu większej dawki byłam w szoku TSH 5.5 ft4 0,80 słyszałam że przy takim tsh nie można starać się o dziecko a ja przekonana że wyniki są dobre gdyż miesiąc temu miałam tsh 2 starałam się o dziecko czekam teraz na efekty i mam pytanie co się stanie gdy jednak doszło do zapłodnienia a mi tak po miesiącu skoczyło tsh? Od razu zadzwoniłąm do swojej doktor i kazała jeszcze zwiększyć dawkę
TSH dla kobiet planujących ciążę, jak w okresie ciąży nie powinno przekraczać 2,5. Badania dowiodły iż własnie taka wartość jest najkorzystniejsza pod kątem zajścia w ciążę, utrzymania ciąży, prawidłowego rozwoju dziecka oraz pod kątem ryzyka wystąpienia powikłań ciążowych u ciężarnej. W ciąży zazwyczaj zwiększa się stosowaną dawkę hormonu tarczycy. Niedoczynność tarczycy w okresie ciąży wymaga systematycznego monitorowania hormonalnego.
P.S. jaka jest przyczyna niedoczynności tarczycy u Pani?

Witam-uzyskała Pani prawidłowa poradę od swojej lekarki.