Wysoki poziom Ferrytyny

1 odpowiedzi
Mam zdiagnozowaną przewlekłą boreliozę i koinfekcje.Wyniki badań laboratoryjnych krwi zaniepokoiły mnie, a mianowicie:wapń całkowity 10,36 -norma 8,40-10,20 kwas foliowy 18,97-norma 4,60-18,70 ferrytyna 305-norma 13-150 żelazo 114-norma 50-160 MCH 31,50-norma 27-31,2 RDW11,10 norma 11,6-14,8. Pozostałe wyniki są w normie. O czy może świadczyć tak wysoki poziom ferrytyny, jakie badania można jeszcze zrobic i do jakiego lekarza należałoby się udać.Dziękuję i czekam na odpowiedż
podwyższona ferrytyna może wynikać ze stanu zapalnego albo może być powodem nadmiernego odkładania się żelaza w organiźmie... po pierwsze zawsze warto powtórzyć badanie w innym laboratorium i ewentualnie pojawić się u mnie na wizycie w celu wyjaśnienia wątpliwości... zapraszam...