Wysięk w stawie skokowym-co robić?

7 odpowiedzi
Witam. USG stawu skokowego: rozległe wysięki/obrzęki maziówki w części górnej, poniżej kostki i w przedziale przyśrodkowym. Ścięgna ok. Więzadło piszczelowo-strzałkowe ze zwapnieniem 10 mm. Obrzęki w tkance podskórnej. Ścięgna mm. strzałkowych z rozległym obrzękiem w pochewce i przerosty maziówki dużego stopnia. Ścięgno Achillesa bez zmian. Dotyczy jednej stopy. Minimalny ból, duży obrzęk. Nie kojarzę żadnego urazu. Co może być przyczyną? od 4 dni biorę tabletki Olfen-nie widzę poprawy.
Przyczyn może być bardzo wiele, począwszy od najbardziej prozaicznych jak przeciążenie po choroby reumatologiczne lub ogólnoustrojowe. Zalecane jest badanie internistyczne i ortopedyczne. Pozdrawiam

Witam,
zmiany zapalne w przebiegu przerostów błony maziowej w jednej kończynie bez istotnego urazu mogą mieć podłoże reumatologiczne. Może być to również skutek zmian zwyrodnieniowych lub przebytych urazów/złamań. Szalenie istotny jest tutaj wywiad chorobowy.
Pozdrawiam
Przyczyną może być między innymi uraz przeciążeniowy (zwłaszcza przy zaburzeniach ustawienia tyłostopia), choroba ogólnoustrojowa (np. na podłożu zapalnym, autoimmunologicznym). pozdrawiam,
Można rzucić kilka propozycji...poza wystraszeniem Pana niczego to nie wniesie. Badanie ortopedyczne nieodzowne, czasem są pewne subtelne zmiany, które nasuwają rozpoznanie. + badania dodatkowe. Co w rtg ? jak badania laboratoryjne. Proszę znaleźć ortopedę w miejscu zamieszkania i udać się na konsultację.
Przyczyną moga być stany zapalne w obrebie tkanek miękkich stopy. Dokładna diagnostyka wymaga pełnego badania klinicznego u specjalisty, z pewnoącia leczenia p-zapalnego a być może nawet okresowego unieruchomienia stopy w opatrunku gipsowym
Pozdrawiam
JK
przerost maziówki , obrzęk, wysięk w przypadku braku urazu może być skutkiem chorób reumatycznych. Sugerowałbym wykonanie badań CRP, OB ,RF i anty CCP
Witam,
z samego opisu nie można wywnioskować jaka jest przyczyna. Mogą nią być zmiany urazowe, przeciążeniowe, pozapalne, choroby ogólnoustrojowe (RZS, ch.autoimmunologiczne). Należy pamiętać, że niewydolność krążenia może powodować obrzęki, a opisywane zwapnienia są sprawą przewlekłą. Do pełnej oceny konieczny jest dokładny wywiad, badanie i badania dodatkowe (rtg, bad.krwi).