Wyrwany paznokieć i łożysko

5 odpowiedzi
Witam

Byłem ostatnio na sorze ponieważ wyrwało mi paznokieć z tkanką ( w opisie mam otwartą rane paznokcia i uszkodzenie częściowe łożyska) i chirurg wyciął to co wisiało kazał założyć opatrunek maściowy i zgłaszać się co 2-3 dni do ośrodka czy poradni na zmianę opatrunku. Byłem w ośrodku i wszystkie gazy były poprzyklejane i trzeba było psikać płynem octenisept żeby w ogóle odeszło ale i tak wyrwaliśmy trochę tej nowej tkanki z gazikami.

Popsikała mi znowu tym płynem i założyła opatrunek ale już czuję, że znowu będzie nieprzyjemnie przy ściąganiu. akupiłem dziś opatrunek granuflex hydrokoloidowy i stąd moje pytanie czy mogą taki przyłożyć na taką otwartą ranę ? W aptece koleś za bardzo nie znał się i dał mi właśnie taki. Wydaje mi się, że będzie to lepsze rozwiązanie bo nie widzi mi się co 2-3 dni zrywać tkanki z gazikami bo takie mi dają w ośrodku i babrać tej rany dlatego wolę się upewnić czy zastosować taki czy może jakiś inny opatrunek?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Granuflex to bardzo dobry opatrunek na różnego rodzaju rany. Czy można go stosować na Pańską ranę nie jestem w stanie stwierdzić na odległość, ponieważ tej rany ani nie widziałem ani nie badałem. Polecam udanie się do chirurga w celu konsultacji. Pozdrawiam!

Tak, to jest dobre rozwiązanie
Przed zdjęciem opatrunek radzę obficie zmoczyć wodą przegotowaną.Na ranę można zakładać np maść STEPER dostępną bez recepty i pokryć gazą.
Dzień dobry. Jeżeli ta rana ma już kilka dni, nie wydziela żadnej treści, jest sucha, to nie wymaga opatrunku koloidowego. Płytka paznokciowa odrośnie w ciągu 3 - 4 miesięcy.
Myśle, że wystarczy 1x dziennie pomoczyć palec w wodzie z mydlinami i założyć zwykły plaster.