wyrostek robaczkowy

3 odpowiedzi
Dzień dobry, czy mozliwe jest przewlekłe zapalenie wyrostka mój wyrostek ma średnicę 6mm, crp jest w normie jednakże wyrostek jest dość duży i nieznacznie "wchodzi "do miednicy,( usg taki opis) w dodatku mam częste parcie na mocz, oraz wzdęcia a ból w miejscu wyrostka jest codzienne a najgorzej jak mam jakiś silny wysiłek to ból jest , pomaga mi tylko leżenie na prawym boku żadne leki rozkurczowe nie działją jednakże nie mam takiego "książkowego silnego ataku" czy powinnam być poddana zabiegowi?Proszę o poradę
Objawy, które Pani opisuje oraz brak wzrostu CRP przemawiają przeciwko zapaleniu wyrostka robaczkowego. Niezbędną jest dalsza diagnostyka. Proszę udać się na konsultację chirurgiczną. Z wyrazami szacunku. Monika Bieniasz

Szanowna Pani,
Nie podała pani wielu informacji, które mogą mieć znaczenie dla rozpoznania i ew. leczenia.
Bez zbadania i ew. badań dodatkowych nie można na 100% zalecić operacji.
Zdrowy wyrostek robaczkowy ma 3-7mm średnicy.
Podejrzewam, że cierpi Pani na inną chorobę.
Z uszanowaniem
Powinna być Pani zbadana przez lekarza chirurga.