Wypadanie włosów

4 odpowiedzi
1.Czy biorąc lek nezyr/propecia (na łysienie) można przyjmować witaminy lub skrzyp codziennie dla lepszego odżywienia włosów lub myć głowe szamponem na wypadnie.
2. Czy spożywanie suplementów takich jak izolat białka może mieć negatywny wpływ na działanie powyższego leku?
Witam,
Nie ma żadnych przeciwwskazań, może Pani/Pan myć głowę szamponem na wypadanie jak również przyjmować suplementy.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, jak najbardziej możlna stosować witaminy oraz stosowac szampon na wypadanie

Natomiast jesli chodzi o drugie pytanie to nalezałoby dokładnie przeenalizować z lekarzem skład owego suplementu
Pyt.1- można przyjmować wymienione suplementy diety i szampony
Pyt 2- wydaje mi się,że nie
Dzień dobry,
1. lek Nezyr odwraca proces łysienia przez zmniejszenie ilości stężenia hormonu Dihydrotestosteronu, który to hamuje wzrost włosów i nasila wypadanie.To działanie nie wymaga już suplementacji witaminami. Mycie szamponem wzmacniającym porost włosów- można utrzymać.
2.Spożywanie izolatu-białka serwatkowego (zawierającego dużą ilość białka i egzogennych aminokwasów) jeżeli jest dostosowane do rodzaju aktywności fizycznej i jej częstotliwości oraz przestrzegany jest czas używania (łatwo o uszkodzenie nerek, wątroby przy przedawkowaniu) nie ma negatywnego wpływu na działanie Nezyru