wypadanie włosów

3 odpowiedzi
Witam, od 1,5 roku zmagam sie z wypadaniem włosów. Wszystkie badania hormonalne w normie, morfologia także, nie jestem narażona na stres, zażywam wiele witamin. Byłam u dermatologa, który przepisał mi alpicort, zużyłam całe opakowanie, a zdaniem lekarza następne byłoby bez sensu, skoro jedna butelka nie pomogła. Ogólnie włosy wypadają mi podczas mycia i po. Zauważyłam, że wzmożone wypadanie następuje po stosowaniu szamponów z sls, dlatego zaczęłam używać łagodnego, bez detergentów, okazało się, że po nim wypadło mi mniej włosów, jednak po 2 tygodniach mycia włosów łagodnym szamponem stawały sie coraz bardziej oklapniete i nieświeże, a im dłużej nim myłam tym z każdym umyciem więcej ich wypadało, w końcu po 2 tygodniach umyłam je szamponem z sls(wypadło dużo, bo tak działają na mnie detergenty) a gdy przez kolejne dni myłam je łagodnym szamponem, wypadanie zaczęło sie na niewielkiej ilości, a wraz z kolejnymi myciami łagodnym szamponem wypadało ich coraz więcej. I tu moje pytanie: czemu mam przypisywać utratę włosów, próbowałam już wszelkimi środkami je ratować ale to nic nie daje, byłam u 4 specjalistów i oni też nie wiedzą co sie dzieje. Dodam, że wypadają mi i krótkie, dopiero odrośniete włosy, jak i te długie. Czy może to oznaczać, że cebulki są bardzo słabe, że uraża je każde moje masowanie głowy, czy te detergenty tak działają? W akcie desperacji chciałam podjąć się mezoterapii, lecz nie wiem jakie związki byłyby najlepsze w moim przypadku i czy w ogóle by to pomogło. Chciałam zdecydować sie na preparat z firmy Dermaheal, ale czy on wystarczy?
Tak mezoterapia jest skuteczną metodą sama pracuję na preparatach tej firmy i mam dobre efekty

Witam,
przyczyn wypadania włosów jest wiele a między innymi stres. Mimo, że Pani twierdzi, że nie jest "narażona na stres " - to jednak ta komponenta wydaje się być znacząca w Pani przypadku. Potwierdzeniem tego byłaby ocena trichoskopowa stanu włosów.
Witam, badaniem, które pomaga rozpoznać przyczyny wypadania włosów związane z zaburzeniami w obrębie mieszków włosowych, jest trichoskopia. Zapraszam na wizytę i wykonanie badania.