Wypadanie włosów

8 odpowiedzi
Od 4 miesięcy mam wzmożone wypadanie włosów. Włosy zawsze mi wypadały, ale teraz przybrało to zupełnie inny wymiar. Wylatują wraz z cebulkami i czesto końcówki są zaczopowane. Skóra głowy też często mnie swędzi. Podczas tego okresu zażywałam leki : kompleks witamin B (miligamma) tenekan (miłorząb japoński), Betaserc, 1 opakowanie polifilin., wszystkie przepisaneprzez laryngologa na poprawę ukrwiennia ucha zewnętrznego i głowy. Tarczyca, androgeny są ok, poniewaaż od dłużzego czasu leczę się a w tym momencie poziom hormonów jest wyrównany, różne inne badania krwi również. Stosuję wcierki do włosów, kosmetyki ziołowe przeznaczone do wypadająccych włosów ale bez zmian, mam wrażenie, że jest coraz gorzej. W ciągu ostatnich miesięcy też bardzo schudłam. Proszę o poradę, gdzie mogę szukać jeszcze przyczyny?
Dzień dobry,
rzeczywiście używała Pani już dość duże spektrum leków naczyniowych, poprawiających krążenie. Jeżeli nie ma efektu, tzn. że nie tu leży przyczyna. Konieczna jest więc diagnoza trichoskopowa, chyba że ma Pani jakiś przewlekły stres, nasilający proces wypadania włosów i powodujący chudnięcie. ( Rozumiem, że wszystkie inne przyczyny chudnięcia zostały wyeliminowane)
Pozdrawiam

Problem jest na tyle złożony ,że wymaga konsultacji dermatologa.Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele a jednym z najczęstszych jest nadmierny łojotok , anemia, stres, zaburzenia hormonalne, choroby wewnątrzustrojowe.
Witam serdecznie, jedynym badaniem, które ukierunkuje nas na rozpoznanie jest trichoskopia (wideodermoskopia skóry owłosionej głowy). Istnieje wiele przyczyn łysienia. Proszę sprawdzić również poziom żelaza, ferrytyny. Kosmetyki ziołowe myślę, że niewiele pomogą w tym przypadku. Pozdrawiam Marek Opala
Abym mógł pomóc muszę zobaczyć problem: m.in. ocenić stan skóry owłosionej głowy, zrobić trichogram.
Zapraszam na konsultację.
Wypadanie włosów są bardzo zróżnicowane – od zmian hormonalnych, poprzez stosowanie niektórych leków, infekcji i chorób ogólnoustrojowych (np. toczeń rumieniowaty) czy chorób skóry głowy (np. grzybica skóry głowy), po nieprawidłową pielęgnację włosów. Wypadające włosy w przypadku kobiet mogą być wynikiem ciąży lub menopauzy. Postawienie diagnozy i podjęcie właściwego leczenia nie może opierać się tylko o wyniki badań które Pani zrobiła, ponieważ nie wykluczają one dziesiątek innych powodów. Konieczne jest przeprowadzenie badania trichoskopowego. Proszę zwrócić się najlepiej do dermatologa specjalizującego się w trichoskopii. Bardzo często tego typu badania oferują gabinety fryzjerskie i kosmetolodzy. Nie gwarantują oni jednak prawidłowego leczenia a tylko pielęgnację. Istnieją też olbrzymie różnice w jakości sprzętu służącego do badania i oczywiście doświadczenia operatora. Proszę więc poszukać w swojej okolicy dermatologa z dobrą renomą w tej dziedzinie. W Poznaniu mogę polecić dr Dominika Mikiela.
Przyczyn wypadania włosów jest wiele-warto wykonać morfologię poziom żelaza ferytyny próby wątrobowe, testosteron,itp.Ja zwykle rozpoczynam od intensywnego leczenia łącznie z zabiegami i dopiero po 3 miesiącach gdy nie ma poprawy wprowadzam diagnostykę
Niezbedne jest badanie przez dermatologa- m in trichoskopia oraz w niektórych przypadkach badanie wycinka skórnego / histopatologia/ .Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Przede wszyskim sprawdziałbym u internisty potencjalne przyczyny chudnięcia. Przemęczenie/stres rózwież mogą być przyczyną obu tych objawów. Swiąd skóry głowy moze miec rózne przyczyny- w Pani przypadku nie wykluczone sa stosowane wcierki 9alergia, ale tez po prostu typowo maja działanie drażniące).