Wypadanie oraz intensywne przetluszczanie się włosów

3 odpowiedzi
Witam, od kilku lat borykamy się z intensywnym wypadaniem oraz bardzo szybkim przetluszczaniem się włosów. Czy umawiajac się na wizytę powinnam przyjść z wynikami badań tak aby przyspieszyć postawienie diagnozy ? Jeżeli tak, to jakimi ? Dodam że mam 24 lata, nie cierpię na żadne inne choroby i nie prowadze stresującego stylu życia. Z gory dziękuję za informacje.
Wypadające włosy to problem który może, ale nie musi, być uwarunkowany genetycznie. Zapraszam na konsultację, pomóc mogą również zabiegi typu mezoterapia i i osocze bogatopłytkowe

Witam,
Proszę na pierwszą wizytę udać się do ginekologa-endokrynologa, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad i zaleci badania potrzebne do dalszej diagnostyki. Proszę mieć na uwadze, że poza zbadaniem poziomu hormonów należy wykonać podstawowe badania tj.: morfologia, OB, poziom żelaza oraz zdolność wiązania żelaza.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna
Najlepiej przed pierwsza wizyta wykonac morfologie, poziom zelaza, TSH i prolaktyne. Nie obedzie sie jednak bez knsultacji dermatologa specjalizujacego sie w problemach wypadania wlosow.