Wyniki badań wartości metabolitu

5 odpowiedzi
Witam
Badanie krwi wykazało między innymi wartość metabolitu Cglu 102 mg/dl (norma 60-99), oraz ctBil 0,0 (norma 0,2-1,0). Ponadto luka anionowa,c określona jest na 6,4 (norma 8,0-16,0).
Lekarz rodzinny twierdzi, że wszystko jest o.k. chociaż na wydruku z laboratorium podano, że są to odchylenia od wartości referencyjnych. Mam lat 67, badanie było robione 11 miesięcy po prostatektomii radykalnej z limfadetektomią miedniczną po rozpoznaniu nowotworu złośliwego gruczołu krokowego. Ponadto od 2 lat przyjmuję raz dziennie dawkę wziewną Symbicortu 160 z uwagi na stwierdzone Pochp.
Czy te wyniki powinny mnie niepokoić?
Niestety nie będę mogą udzielić odpowiedzi na pytanie. Nie zajmuję się interpretacją wyników z krwi. Pozdrawiam, Maria Kmiecik-Matrejek

Witam,
Chyba nie jestem właściwym adresatem Pańskiego pytania. Jestem fizjoterapeutą i wyniki badań laboratoryjnych tego typu to nie moja dziedzina.
Pozdrawiam
Witam,
Proszę Pana, to pytanie raczej polecał bym kierować do lekarza internisty. Jestem fizjoterapeutą i specjalizuję się w leczeniu manualnych pacjentów z różnymi schorzeniami narządu ruchu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Mateusz Małachowski
Witam, ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że zważywszy na inne choroby to raczej nie. Radziłbym jednak kontakt z lekarzem rodzinnym w tej kwestii, aby rozwiać Pana wątpliwości.
To chyba nie jest pytanie do logopedy...?