Wyniki badań

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Właśnie otrzymałam wyniki badań hormonalnych jednak nie jestem w stanie odbyć wizyty u ginekologa w najbliższych dniach. Bardzo mi zależy na tym by dowiedzieć się czy wyniki są w normie Progesteron 0,2 ng/ml, Prolaktyna 299,29 mIU/l, Testosteron 35,9 ng/dl, Insulina 9,3 µIU/ml.Proszę o pomoc.
Progesteron ocenia się w II fazie cyklu miesiączkowego. Jeżeli to pierwsza faza to norma a jeżeli druga to cykl bezowulacyjny. Resztę badań trzeba odnieść do norm laboratoryjnych, które z reguły zamieszczone są drobnym drukiem na wyniku. BD

Dzień dobry. Ciężko jednoznacznie wypowiadać się na temat wyników badań nie znając kontekstu klinicznego oraz objawów oraz fazy cyklu w jakim były pobierane, niemniej wydaje się, że podane przez Panią wyniki mieszczą się w zakresie referencyjnym. Jedyne zastrzeżenie dotyczy progesteronu - jeśli jest Pani miesiączkującą kobietą to jego poziom na 5 dni przed spodziewaną miesiączką(wtedy powinien być oznaczany) powinien być wyższy. Pozdrawiam KW
Trudno jest interpretować wyniki nie widząc pacjentki i bez informacji w którym dniu cyklu były robione, pozdrawiam
Witam
Żeby odpowiedziec na pytanie czy wyniki badań hormonalnych są w normie trzeba zobaczeć taki wynik , gdzie podana jest norma laboratoryjna( każde laboratorium ma inna normę ) oraz dzień cyklu kiedy było wykonane badanie