Wyniki badań

6 odpowiedzi
Witam,
Chciałam zapytać o czym mogą świadczyć wyniki badań, w których są poniżej normy leukocyty (3,46 tys/ul) i neutrofile (1,4 tys/ul i 39,6%) oraz podwyższone limfocyty (41%) i monocyty (15%). Podwyższone są również PDW (17,6 fl), MPV (13,20 fl) i P-LCR (51,0%). Pozostałe parametry krwi w normie. Podobnie OB, TSH, FT3 i FT4. Anty-TPO podwyższone, z powodu Hashimoto, jednak wczesniej oprócz AntyTPO wyniki miałam dobre,
Pozdrawiam
Witam
W przypadku takich wyników badań konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i badanie fizykalne. Zapraszam na wizytę - proszę przynieść ze sobą wszystkie dotychczas wykonane badania oraz całą poprzednią dokumentację medyczną. Pozdrawiam

Proszę wykonać diagnostykę pod kątem zakażenia wirusem Epstein Bara, przebycia mononukleozy zakaźnej, proszę też ocenić wątrobę - ALT i AST. Z wynikami zapraszam na wizytę :). Pozdrawiam
Witam, zalecam konsultację lekarską celem omówienia wyników, zebrania pełnego wywiadu oraz zbadania pacjenta. Pozdrawiam.
Wynik morfologii, może świadczyć o przebytej infekcji najczęściej wirusowej albo współistniejącej ale prawie bezobjawowej. Proponuje za 3 miesiące powtórzyć badanie.
Pozdrawiam Czesław Drozd
Witam, jako interniście brakuje mi bardziej szczegółowego wywiadu ,powyższe wyniki mogą świadczyć np. o przebytej wcześniej infekcji wirusowej lub bakteryjnej ( gardło ,zatoki,drogi moczowe ....) , wskazana kontrola morfologii z rozmazem za ok. 2 tygodnie,w razie utrzymywania się zmian w badaniach wskazana konsultacja lekarska lekarska
Leukopenia (nieznaczna) może świadczyć o niedawnej infekcji np. wirusowej, ale też być związana z chorobą autoimmunologiczną (do takich należy ch. Hashimoto). Proponuję konsultację endokrynologiczną.