Wynik RM rozdzielenie rogu tylnego i trzonu z cechami protuzji trzonu w kierunku wiązadła pobocznego

3 odpowiedzi
Wynik RM rozdzielenie rogu tylnego i trzonu z cechami protuzji trzonu w kierunku wiązadła pobocznego.Uszkodzenie chrząstki stawowej powierzchni obciążanej klycia przyśrodkowego kości udowej z częściowym odsłonięciem kości podchrzestnej.Tarczowata Łąkotka boczna. Obrzęk przednio przyśrodkowej części torebki stawowej.Torbiel Bakera.Jakie dalsze leczenie
Nieoperacyjne - NLZP , fizykoterapia .Przy braku poprawy wskazany zabieg artroskopii . Wskazana wizyta u Ortopedy

Opisane badanie MRI wskazuje na uszkodzenia struktur wewnętrznych stawu , które nie leczy się zachowawczo. Artroskopia stawu kolanowego i zależnie od obrazu zaopatrzenie łąkotki i ubytku powierzchni stawowej. Ze względu na uszkodzeni chrząstki zabieg należy przeprowadzić w najbliższym terminie.
Brak informacji odnośnie przebiegu klinicznego choroby oraz wieku pacjenta. Wynik RM sugeruje zmiany zwyrodnieniowe. Decyzja co do dalszego postępowania możliwa po zbadaniu pacjenta.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.