Wynik mojego rezonansu: Czy można rehabilitować ? Ból odczuwam cały czas, mam połowę stopy zdrętwiał

2 odpowiedzi
Wynik mojego rezonansu: Czy można rehabilitować ? Ból odczuwam cały czas, mam połowę stopy zdrętwiałej,
Opis badania:
Degeneracyjny kręgozmyk tylny widoczny jest na poziomie: L4/L5 (do 0,5 cm) oraz L5/S1
(do 0,6 cm).
Na poziomie L3/L4 widoczne jest uwypuklenie zarysów krążka międzykręgowego - tzw.
bulging disc, z niewielką lateralizacją na stronę prawą, powodujące ucisk na worek
oponowy i przewężenie prawego otworu międzykręgowego.
Na poziomie L4/L5 widoczna jest pośrodkowa/przyśrodkowo-prawoboczna protruzja
krążka międzykręgowego, z uciskiem na worek oponowy i na korzeń brzuszny prawego
nerwu L5. Przepuklina przylega do korzenia nerwu L5 po stornie prawej. Uwypuklony
krążek międzykręgowy L4/L5 powoduje przewężenie obu otworów międzykręgowych na
tym poziomie. Zwężenie wymiaru strzałkowego kanału kręgowego na poziomie L4/5 do 0,9
cm (pośrodkowo), co wskazuje na umiarkowana stenozę.
Na poziomie L5/S1 widoczna jest pośrodkowa/przyśrodkowo-prawoboczna ekstruzja
krążka międzykręgowego, powodująca ucisk na worek oponowy i na korzeń brzuszny
nerwu S1 po stronie prawej. Dokanałowy fragment przepukliny ma wymiar 1,6 x 0,8 cm
(osiowo) x 1,6 cm i sięga połowy wysokości tylnej krawędzi segmentu S1. Zwężenie
wymiaru strzałkowego kanału kręgowego na poziomie L5/S1 do 1 cm - stenoza względna.
Przepuklina wypełnia zachyłek boczny kanału kręgowego na poziomie L5/S1 po stronie
prawej. Zwężone są oba otwory m/k L5/S1.
Degeneracyjna dehydratacja krążka międzykręgowego L4/L5 i L5/S1.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego jest położony na poziome L1 - w normie, zmian
ogniskowych nie wykazuje.
Wnioski: Duża przyśrodkowo-prawoboczna ekstruzja krążka m/k L5/S1 oraz przyśrodkowoprawoboczna
protruzja krążka m/k L4/L5 - wskazana konsultacja neurochirurgiczna.
Dzień dobry. Jak i wskazał radiolog - wskazana konsultacja neurochirurgiczna. W przypadku nasilonych dolegliwości bólowych może być wskazane leczenie operacyjne. Pozdrawiam

Dobry wieczór, Odpowiedź na pytanie wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Zapraszam na konsultację.