Wynik kolonoskopie czy trzeba powtórzyć badanie ? Obejrzano całe jelito grube oraz odcinek jelita

1 odpowiedzi
Wynik kolonoskopie czy trzeba powtórzyć badanie ?
Obejrzano całe jelito grube oraz odcinek jelita cienkiego i poza drobnym polipem o wielkości 6 mm w esicy nie stwierdzono nieprawidłowości w zakresie światła i śluzówki. Pętla diatermiczna odcięto polip i odzyskanio do badania histopstologicznego
Wynik histopatologiczny
Polip hiperplastyczny ,nie można określić lini cięcia .
Badanie robione 7 lat temu czy trzeba powtórzyć. Mój wiek 32 lata ? Czy powinno się kontrolować i co ile robić kolonoskopie?
W przypadku usunięcia zmiany, która nie ma potencjału złośliwienia - a drobny, pojedynczy polip hiperplastyczny jest taką zmianą - kontrolne badanie powinno się wykonać po 10 latach.