wynik kolonoskopi

2 odpowiedzi
Witam,
Mam 24 lata, Od paru miesięcy odczuwam dolegliwości od strony przewodu pokarmowego:
- bóle brzucha (na dole oraz na wysokości 5 cm powyżej pępka po lewej stronie od strony pleców)
- silne parcie na stolec połączone z bólem
- biegunki oraz stolce ołówkowe
- ból przy wypróżnianiu
- gazy, wzdęcia
- ogólne osłabienie, mam wrażenie, że czasami lekkie zawroty
- spadek samopoczucia

Zrobiłam kolonoskopie, wynik:
Stwierdzono w dystalnej odbytnicy na długości około 2 cm nieprawidłową siatkę naczyniową, zmiany zapalne (?), pobrano wycinki do bad. histop. Nie stwierdzono innych zmian.

Obecnie czekam na wyniki (mają być za 2 tyg.). Mam pytanie: czy może być to coś poważniejszego? Czy nie czekać na wyniki wycinków i od razu udać się do gastrologa?
Należy poczekać na wyniki.

Dzień dobry. Myślę, że jeżeli nie robiła Pani jeszcze żadnej diagnostyki to po doprecyzowaniu wywiadu i zbadaniu Pani, zostaną zlecone inne badania dodatkowe, Co do wycinków to jest to wartosciowa informacja dla lekarza, ale pojawia się pytanie czy może Pani poczekać ten czas do czasu opisu ( chodzi mi o nasilenie objawów i ewentualne zaburzenia funkcjonowania). Z pewnością temat trzeba do końca wyjaśnić.