wynik badania MR głowy

5 odpowiedzi
OPIS:
Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, przestrzenie podpajęczynówkowe
prawidłowe.
Rozsiane podkorowo w obu półkulach mózgu liczne, 2-3mm ogniska hiperintensywne w obrazach
T2 i FLAIR o charakterze naczyniopochodnym.
Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się.
Program dyfuzyjny bez patologii.
Angiografia MR niedrożności ani wady naczyniowej w obrębie tt. koła Willisa nie wykazuje.
Brak wykładników MR procesu naciekowego i rozrostowego oraz krwawienia
wewnątrzczaszkowego.
czy są to prawidłowe wyniki?czy jest powód do niepokoju?szczególnie jeśli chodzi o" Rozsiane podkorowo w obu półkulach mózgu liczne, 2-3mm ogniska hiperintensywne w obrazach
T2 i FLAIR o charakterze naczyniopochodnym."????
Witam, wynik nie jest prawidłowy. Jednak jego interpretacja powinna mieć miejsce w oparciu o powód wykonania badania i choroby przewlekłe pacjenta. Pozdrawiam

MRI: drobne ogniska naczyniopochodne, do interpretacji klinicznej! Do pełnej konsultacji neurologicznej. może do dalszej diagnostyki .
Często bóle głowy są pierwszym objawem skoków ciśnienia; Może zaburzenia naczyniowe; związane z napieciem mięśni karku
Jaki stan zdrowia, waga, kręgoslup ?? Jak stresy i sen ??
Zapraszam
Szanowny Pacjencie,
wynik pojedynczego badania dodatkowego nie może służyć do stawiania jakiejkolwiek diagnozy. Pomijam już brak informacji dot. charakterystyki aparatu, którym był wykonany.
Aby móc cokolwiek powiedzieć pełnym zdaniem należy znać pełen obraz: przynajmniej wiek pacjenta (dziecko czy dorosły, młody czy starszy), jakie są patologie towarzyszące, czyli czy jest ,,zdrowy" czy ,,na coś choruje" np. poziom cukru, cholesterolu itp itd.
Jeżeli są te obciążenia internistyczne - to należy zacząć od ich właściwego leczenia.
Ale przede wszystkim należy ZBADAĆ PACJENTA, ponieważ ,,leczymy ludzi, a nie badania pomocnicze"
dr Andrzej Żytkowski
Witam! Nie wiem jakiej płci i w jakim wieku jest osoba, której RM jest do interpretacji! Poza ogniskami podkorowymi w obu półkulach wszystko jest w porządku. Te problemy podkorowe naczyniopochodne, jak sama nazwa wskazuje, są to drobne uszkodzenia przy naczyniowe i w wieku zaawansowanym nie są rzadkością - m. in. miażdżyca. Tego praktycznie nie leczy się przyczynowo. U ludzi młodszych należy wyjaśnić przyczynę tych zmian - sprawa ważna diagnostycznie i rokowniczo.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.
choroba drobnych naczyń, wymagana suplementacja preparatami dr Ratha, a jaki jest poziom witaminy D3-OH ?