Wynik badania histopatologicznego

6 odpowiedzi
Dzień dobry.Miałem wycięty guzek w pośladku lewym i chciałem o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego bo jest po łacinie a w szpitalu nic się nie dowiedziałem a nie wiem czy mam się o co obawiać czy jest wszystko dobrze.

Rozpoznanie mikroskopowe
Necrosis telae adiposae in statu resorbtio et fibrosis.

Z góry dziękuję
"Necrosis telae adiposae in statu resorbtio et fibrosis." - owo rozpoznanie można przetłumaczyć jako: "Martwica tkanki tłuszczowej w stadium resorpcji i włóknienia.". Wniosek z tego taki, że w tym wyniku nie ma ani słowa o zmianach złośliwych, ale każdy wynik należy interpretować w kontekście całego obrazu klinicznego, więc polecam skontaktowanie się z lekarzem, który wykonywał zabieg i kierował materiał na badanie histopatologiczne. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry,
Wynik to martwica tkanki tłuszczowej w stadium resorbcji i włóknienia , czyli wszystko dobrze, być może to stary krwiak lub zmiana po iniekcji domięśniowej

pozdrawiam Dr Szczęśniak
Szanowny Panie, rozpoznanie mikroskopowe powinien ocenić w korelacji do obrazu śródoperacyjnego lekarz wykonujący zabieg. Samo rozpoznanie o niczym nie świadczy. Jak będzie Pan na wizycie i zdjęciu szwów proszę pytać operatora. Pozdrawiam serdecznie.
martwica tkanki tłuszczowej w okresie wchłaniania i włóknienia
Martwica tkanki tłuszczowej i fazie resorbcji i włóknienia
Nie wiem co to za guzek ale z rozpoznania histopatologicznego wynika: "martwica tkanki tłuszczowej w trakcie wchłaniania i włóknienia". pozdrawiam.