Wymioty po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

1 odpowiedzi
Dzień dobry, piszę z prośbą udzielenia informacji na temat mojego przypadku.
Po zażyciu 12 tabletki antykoncepcyjnej (w dniu 3.10) po 2 godzinach od zażycia wystąpiły wymioty.Zażywam te tabletki dłuższy okres czasu, wymioty były spowodowane innymi czynnikami Następnego dnia normalnie przyjęłam tabletkę o wyznaczonej godzinie, a 8.10 pojawiło się plamienie (gdzie miesiączkę powinnam dostać około 13-14.10), czy ma ono związek z niewchłonięciem się tabletki? Czy ostatnie 3 tabletki opakowania powinnam brać normalnie i dalej postępować tak jak w normalnym cyklu zażywania tabletek antykoncepcyjnych? Czy lepszym sposobem byłoby odstawienie nawet od dziś i zrobienie przerwy? Wtedy zaczęłabym brać je ponownie przy następnej miesiączce. Zaznaczam jeszcze, że tabletki o których mowa to Belara.
Zazwyczaj tak się dzieje dlatego przy pominięciu/niewchłonięciu/ tabletki nastepnego dnia zwiększa się dawkę do dwóch tabletek. W przypadku plamienia / krwawienia na trzy dni przed końcem opakowania prościej odstawić tabletki ,będzie krwawienie z odstawienia i po 7 dniach zacząć następne opakowanie. Rodzaj tabletek jest w tym przypadku mniej istotny.