Wyjmowanie drutów kirschena

19 odpowiedzi
Dzień dobry.Po złamaniu przynasady i nasady kości promieniowej zostały mi włożone operacyjnie 2 druty kirschena.Niedługo idę na wizytę u chirurga.Ostatnio mówił że jeśli stwierdzą prawidłowy zrost,to zdejmą mi gips i wyjmą druty i tu pytanie:Jak się usuwa te druty?Czy to boli?
Zabieg jest prosty i może być wykonany w miejscowym zniczuleniu , chociaż również może być wykonany w znieczuleniu ogólnym(indywidualna procedura szpitala , gdzie wykonywano zabieg)Generalnie zabieg drobny .

Zabieg operacyjny usunięcia drutów Kirschnera wykonuje się w znieczuleniu, więc nie powinno nic boleć
Witam.
Najczęściej zabieg usuwania drutów z zespolenia kości wykonuje się w znieczuleniu .
Zabieg w znieczuleniu jest bezbolesny.
Dzień dobry, usunięcia drutów Kirschnera dokonuje się podczas hospitalizacji i w znieczuleniu, najczęściej ogólnym dożylnym. Hospitalizacja zwykle 2 do 3 dni.
W znieczuleniu nie boli.
Proszę konsultować się z chirurgiem ortopedą. Pozdrawiam.
pytanie do ortopedy
proszę się nie bać. wszystko będzie dobrze.
Dzien dobry
To pytanie do ortopedy
Zwykle potrzebne jest znieczulenie w splot barkowy lub dożylne
To pytanie do ortopedy. Na pewno sobie poradzi.
Dzień dobry

Druty Kirschnera są usuwane w niektórych przypadkach w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj procedura ta nie jest szczególnie bolesna.
Usunięcie polega na wysunięciu druta przez jego pociąganie.

Pozdrawiam
Jasiuk
Jest to pytanie do Ortopedy. Serdecznie Pozdrawiam.
Szanowny Panie/Szanowna Pani,
proszę to pytanie skierować do ortopedy. Z poważaniem
Monika Bieniasz
chirurg ogólny, chirurg onkologiczny, transplantolog kliniczny
To jest pytanie do ortopedy, ja zajmuję się chirurgią ogólną. Co do drutów Kirschnera, to ich usunięcie wymaga znieczulenia, np. miejscowego lub krótkotrwałego dożylnego, zależnie od sytuacji. Pozdrawiam serdecznie!
Witam,
z reguły nie boli. Zawsze mozna zabieg wykonać w znieczuleniu.
Pozdrawiam M.Garbień
Witam,
leczeniem złamań zajmują się ortopedzi.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Witam. Nie jestem ortopedą. Z tego co wiem to raczej nie boli.
Obawami należy podzielić się z lekarzem wykonującym zabieg, gdyż każdy przypadek jest inny. Lekarz z pewnością uspokoi i wyjaśni na czym będzie to polegało i czy wymagać będzie np znieczulenia.
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Sądzę, że sprawa jest już nieaktualna, a usunięcie drutu Kirschnera odbyło się bez bólu.