Wyjęcie płytek tytanowych po zabiegu.

5 odpowiedzi
Dokładnie pięć lat temu uległam wypadkowi podczas którego została złamana mi szczęka oraz lewa kość jarzmowa. W tym miejsu zostały umieszczone płytki tytanowe, których nie wyjmowałam. Nie widziałam takiej potrzeby, ponieważ nic się poważnego nie działo, owszem odczuwałam bardziej zimno czy ciepło, ale ból ustępował. Od jakiegoś czasu objawy się wyraznie nasiliły, cała lewa strona twarzy potwornie piecze, czytałam trochę na ten temat i podejrzewam, że może to być stan zapalny. Byłam w przychodni i dostałam skierowanie na chirurgię szczękową, zamierzam się tam zarejestrować po weekendzie, bo teraz nikt mi nie pomoże. Chciałabym się tylko dowiedzieć czy to jest normalne, czy takie objawy rzeczywiście mogły wystąpić po takim czasie? I czy nie jest za późno już na wykonanie zabiegu?
Witam, płytki można usunąć w każdym czasie po zabiegu osteosyntezy, czasem zabieg jest trudniejszy technicznie ze względu na możliwą integrację płytki z tkanką kostną. Objawy, które Pani podaje mogą być tzw. neuralgią nerwu trójdzielnego np.: pourazową. Do dokładniejszej oceny potrzebne jest rtg i badanie kliniczne wykonane przez chirurga. pozdrawiam. Damian Dudek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie można skonsultować pana przypadku przez internet
Jest to pytanie do chirurga szczękowego. Ja nie dysponuję wiedzą w tej dziedzinie
Witam Panią, na te pytania odpowie Pani chirurg szczękowy, leży to w jego dziedzinie, chirurgia ogólna czy chirurgia naczyniowa nie zajmuje się leczeniam urazów twarzoczaski. Pozdrawiam.
Rzeczywiscie, konsultacja z chirurgiem szczękowym jest niezbędna. Po wykonaniu badania klinicznego może zlecić dodatkowe badania obrazowe celem oceny stanu miejscowego, w tym potwierdzenia lub wykluczenia zmian zapalnych.
Czasami stan zapalny moze pojawiać się po długim czasie, np. wskutek zaburzeń odporności albo wytworzenia reakcji na ciało obce, jakim jest metalowy implant.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.