Wygórowane ambicje a problemy ze złością.

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem z tym, że zawsze muszę być we wszystkim dobra. Od zawsze stawiałam sobie poprzeczkę wysoko, mam liczne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Tyle, że jak coś mi nie wychodzi i przegrywam to od razu się wściekam. Nie umiem nawet pograć z chłopakiem w żadną grę, bo jeśli przegram od razu się wkurzam. Mam potrzebę bycia dobrą niezależnie czy chodzi o mój wygląd czy o osiągnięcia. Jestem bardzo ambitna, ucząc się w liceum pracowałam i trenowałam, a chłopak często narzekał, że mam chore ambicje i przesadzam. Zastanawiam się czy to już problem i powinnam coś z tym zrobić czy raczej każdemu się zdarza.
Już samo stwierdzenie, że "musi" być Pani we wszystkim dobra jest niepokojące i uważam, że warto będzie przyjrzeć się temu bliżej. Tym bardziej, że jak wnioskuję z wypowiedzi, w sytuacjach, w których Pani "nie wychodzi" pojawiają się nieprzyjemne emocje, które wykluczają Pani codzienne funkcjonowanie z partnerem. Pozdrawiam serdecznie