Wybielanie zębów

7 odpowiedzi
Zastanawiam się nad wybieleniem zębów. Która metoda będzie lepsza dla pacjenta z żółtą kością - nakładkowa czy wybielanie lampą?
To w jakim stopniu zęby się wybiela nie jest zależne od wyboru metody, ale od podatności zębów na wybielanie. Proszę sie skonsultować z lekarzem, który wyjaśni pani sposób leczenia. Poozdrawiam

Witam!
Najbezpieczniejszą oraz najskuteczniejszą metodą wybielania zębów jest metoda nakładkowa odpowiednim preparatem.
W poprzednich postach opisałam obie metody dość szczegółowo. Zapraszam do lektury.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska
Dzień dobry, obie metody wybielania są skuteczne, róznica polega na tym , że przy wybielaniu lampą efekt jest natychmiastowy, bezpośrednio po zabiegu , biala dieta obowiązuje jedynie 48h, ale powoduje większą nadwrażliwość. Przy nakładkach uzyskanie efektu tra dłużej , biała dieta obowiązuje przez cały okres wybielania, ale jest mniejsza nadwrażliwośc i większa kontrola nad efektem jaki chcemy osiągnąć. Pytanie jest również takie, jak będziemy tolerować nakładki w jamie ustnej , mam tu na myśli komfort użytkowania. Poza tym nakładki są do wykorzystania za każdym razem gdy chcemy rozjaśnić zęby. Polecam metodę kombinowaną tj wybielanie lampą plus komplet nakładek .
Dzień dobry. Ja używam systemu Opalescence, który jest jednym z najstarszch i najbardziej sprawdzonych ( stosuję go od ponad 20 lat). Aktualnie to Opalescence Boost, który zakłada się w gabinecie i zabieg taki trwa ok. 1,5 godz. Efekty są bardzo dobre, pacjent wychodzi z rozjaśnionymi zębami. Jest to bezpieczniejsze niż stosowanie nakładek w domu i bardziej efektywne. Nie wymaga naświetlenia lampą, które daje tylko chwilowy efekt wybielenia poprzez odwodnienie zęba.
My preferujemy mix , laser plus nakładki w odpowiednich proporcjach z odpowiednim środkiem wybieranym indywidualnie do każdego pacjenta po uprzedniej konsultacji
Pozdrawiamy rojekdental.pl
Szanowna Pani/Szanowny Panie, obie metody mają podobna skuteczność. W przypadku konieczności silnego rozjaśnienia ("wybielenia") obejmującego kilka odcieni najlepszym rozwiązaniem jest metoda łączona. Rafał Radzewski
Zdecydowanie nakładkowa:)pozdrawiam