Wybielanie wewnętrzne, a dieta

27 odpowiedzi
Witam. Czy w czasie i po wybielaniu wewnętrznym nalezy stosowac białą dietę? W gabinecie stomatologicznym powiedziano mi, że nie.
Dla pełnego bezpieczeństwa zalecałabym stosowanie białek diety również podczas wybielania wewnętrznego zęba.

Witaj,
Biała dieta nie jest konieczna ponieważ "wybielacz" działa od wewnątrz na przebarwienia pochodzące z wnętrza zęba. Biała dieta nic tu nie zmieni. Powodzenia, Aleksandra Bąk
Proszę stosować się od zaleceń otrzymanych w gabinecie przeprowadzającym zabieg.
w czasie wybielania zęba od wewnątrz nie trzeba przestrzegać diety biało-przezroczystej miłego wyielania
rojekdental.pl
Dzień dobry , zawsze podczas wybielania należy stosować białą dietę . Po wybielaniu w gabinecie 48 godzin . Podczas wybielania w domu tak długo jak stosowane są nakładki .
Dzień dobry, rzeczywiście, wybielanie wewnętrzne martwych zębów nie musi być równoznaczne ze stosowaniem białej diety, ponieważ środek używany do wybielania jest zakładany do wnętrza zęba i działa od środka, więca żadne czynniki zewnętrzne nie mają tutaj wpływów.
Po kazdym wybielaniu "biała" dieta jest wskazana.
pozdrawiam
Witam!
W przypadku wybielania zębów martwych, kiedy środek utleniający jest zamknięty np w komorze zęba i nie ma kontaktu z jamą ustną, ze spożywanymi pokarmami, nie ma potrzeby stosowania "białej diety".
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam, ja nie zalecam pacjentom białej diety przy wybielaniu wewnętrznym.
Wybielanie wewnętrzne działa trochę inaczej niż zewn ale myślę że nie zaszkodzi aby stosować w miarę jeśli to nie sprawia kłopotu białą dietę - najważniejsze aby nie pić i jeść naturalnie kolorowych płynów i pokarmów jak buraki , marchew
Dzień dobry,
nie, w trakcie wybielania wewnętrznego nie ma wskazań do stosowania białej diety.
Pozdrawiam
Przy wybielaniu wewnętrznym nie trzeba stosować białej diety jeśli ząb jest prawidłowo zabezpieczony. Należy jednak unikać silnie barwiących produktów jak np sok z buraka. Pozdrawiam
Białą dietę należy stosować po wybielaniu wszystkich zębów, natomiast nie ma ona znaczenia w przypadku wybielania pojedynczych zębów, niezależnie od metody. Wybielanie wewnętrzne polega na oddziaływaniu nadtlenku wodoru od wewnętrznej strony tkanek twardych, czyli od strony ubytku. Na koniec zabiegu tkanki te zostają zabezpieczone przez kompozyt, zatem nie mają bezpośredniego kontaktu z barwnikami obecnymi w pokarmach, płynach, czy używkach.
Kolor diety, o ile nie składa się z samej kawy, czerwonego wina i innych bardzo przebarwiających produktów, nie powinien mieć wpływu na efekt wybielania wewnętrznego.
Dzień dobry, przy wybielaniu wewnętrznym zęba, jego powłoka zewnętrzna nie jest naruszana, w związku z tym nie ma znaczenia czy stosujemy białą dietę. Pozdrawiam
Witam;
W czasie wybielania należy stosować tzw. białą dietę;

Pozdrawiam
Są różne rodzaje i techniki wybielania, powinien Pan/Pani stosować się do zaleceń lekarza przeprowadzającego/nadzorującego wybielanie.
Witam serdecznie. Potwierdzam. Przy wybielaniu wewnętrznym nie ma potrzeby stosowania białej diety. Pozdrawiam Kamila Haus
Witam, nie trzeba. Biała dieta obowiązuje po wybielaniu gabinetowym.
Wydaje mi się, że ograniczenie spożywania pokarmów, które w swoim składzie zawierają barwniki może znacząco wpłynąć na uzyskanie lepszego efektu.
Witam serdecznie,
W przypadku wybielania zębów martwych, jeśli przeprowadzone jest ono prawidłowo, to nie ma konieczności stosowania białej diety. Należy jednak do czasu wykonania ostatecznego wypełnienia nie nagryzać tym zębem pokarmów twardych, ponieważ może to doprowadzić do złamania zęba.

Inaczej jest w przypadku zwykłego wybielania wszystkich zębów. Wtedy przede wszystkim przed wybielaniem należy wykonać higienizację. Obecne na zębach kamień i osady stanowią naturalną barierę dla substancji wybielającej zęby i przez to efekt wybielania może być mniejszy, a co gorsze nierównomierny.
W trakcie zwykłego wybielania i około 7 dni po wybielaniu należy utrzymać białą dietę. Wybielanie polega na wniknięciu środka wybielającego do wnętrza zęba i rozjaśnienie tkanek wewnątrz. Kanaliki, przez które środek wybielający dostaje się do środka, potrzebują po zakończeniu wybielania kilku dni aż będą mogły się z powrotem zamknąć. Przez ten czas można porównać nasze zęby do gąbki, która chłonie wszystkie barwniki.
Czego nie można jeść w trakcie białej diety? Najprościej wyobrazić sobie to w ten sposób - wszystko co zostawi plamę na białej koszulce, może też mieć wpływ na przebarwienie naszych zębów w tym czasie. Najgorsze są tutaj wszystkie barwniki zbliżone do koloru żółtego.
Szanowna Pani/ Szanowny Panie, w przypadku wybielania "wewnętrznego" martwych zębów dieta nie ma zanczenia i żandego wpływu na efekt. Ukłony Rafał Radzewski
Według mojej wiedzy w czasie wybielania nakładkowego obowiązuje "biała dieta" i nic mi nie wiadomo aby się coś zmieniło.
Dzień dobry, nie, nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z wielu względów jest licówka lub korona protetyczna , niż wybielanie wewnętrzne .
Przy wybielaniu wewnętrznym nie ma rygoru białej diety,pozdrawiam
Podczas wybielania wewnątrzkomorowego zębów martwych nie ma takiej potrzeby, proces polega na utlenianiu tkanek wewnątrz zęba, dieta nie ma na to wpływu. Zupełnie inna sytuacja jest podczas wybielania zębów żywych niezależnie od motody, czy to nakładkowo czy też w gabinecie, wtedy biała dieta powinna być zachowana minimum przez 3, a najlepiej przez 7 dni.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Wawrzak