Wybielanie, implant

18 odpowiedzi
Muszę wstawić implant górnej 4 za kilka miesięcy. Natomiast wiem, że mój uśmiech nie jest śnieżnobiały. Czy jeśli chciałabym wybielić zęby można to zrobić z brakiem 4, a potem kolorem dobrać implant to wybielonych zębów?
Można już implant wstawić, Pełna integracja implantu trwa do 6 miesięcy ,w tym czasie można wybielać zęby i potem kolor korony na implancie dobrać do już wybielonych zębów.

Dzień dobry, właśnie tak należy zrobić - najpierw wybielanie, a potem korona implantu (samo wszczepienie implantu nie ma znaczenia, musi być tylko zagojona rana po zabiegowa ). Pozdrawiam dr Kręcisz
najpierw wybielanie potem odbudowa na implacie
polecamy zespół rojekdental.pl
Witam!
Jest to jak najbardziej prawidłowa kolejność działania.Pozdrawiam
Jak najbardziej - idealnym rozwiązaniem jest dobór koloru korony zęba osadzonego na implancie po tym jak zęby będą już wybielone. Proszę pamiętać, żeby wyleczyć zęby przed kuracją wybielającą. Po jej zakończeniu należy odczekać ok. 2 tygodnie przed doborem koloru nowego zęba - to jest czas po jakim kolor zębów po wybielaniu ulega ustabilizowaniu. Pozdrawiam.
tak, jak najbardziej. Taka powinna być kolejność.
Oczywiście ,tak właśnie powinna Pani zrobić,pozdrawiam
Witam!
Tak. Oczywiście.
Pozdrawiam
Joann Ziółkowska
Dzień dobry.
Jest to dobry pomysł, lecz trzeba brać pod uwagę, że zęby po wybielaniu z czasem tracą biel (więc, wybielanie trzeba powtarzać)
Witam, może Pani najpierw wybielić zęby a później wstawić implant dobierając kolor do aktualnego koloru uzębienia. Efekt wybielania nie jest trwały w 100 % więc zęby własne mogą z czasem ściemnieć.
Witam,
Zęby można wybielać zarówno przed jak i po wstawieniu implantu. Natomiast korzystniej byłoby wybielić zęby jeszcze bez czwórki, a potem dobrac kolor odbudowy protetycznej na implancie do koloru juz wybielonych zębów. Dodam, iż przy wybielaniu wypełnienia w zębach nie ulegną wybieleniu więc szczególnie w odcinku przednim może istnieć konieczność wymiany ich na nowe.
Pozdrawiam
Ewa Dworzak
Dzień dobry,

Jest to najlepsza kolejność obu zabiegów.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Duda
Witam
Oczywiście, taka kolejność jest jak najbardziej poprawna.
pozdrawiam
Witam,
Jak najbardziej zabieg wybielania zębów jest zalecany przed rozpoczęciem procesu wykonania korony protetycznej na implancie. Rodzaj metody wybielania jest indywidualnie dobierany podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Przed wybielaniem zębów rekomendowane jest wykonanie profesjonalnej higienizacji jamy ustnej.
Zalecam wykonanie pełnej sanacji jamy ustnej oraz diagnostyki zarówno przed rozpoczęciem leczenia implanto-protetycznego jak i wybielania zębów. Przyczyni się to do utrzymania uzębienia w pełni zdrowia, poprawie samooceny oraz zminimalizowania możliwych powikłań związanych z planowanym leczeniem.

Pozdrawiam
Oczywiście jeśli nie jest Pani zadowolona z koloru własnego uzębienia istnieje taka możliwość .Można profesjonalnie wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym.Proszę jednak pamiętać,iż wcześniej należałoby zbadać stan uzębienia jamy ustnej / zęby muszą być zdrowe /gdyż wybielanie rozjaśni jedynie tkankę zęba,nie zmieni jednak barwy wypełnień,koron czy licówek.Po uzyskaniu pożądanego efektu można rozpocząć plan leczenia dotyczący implantacji.
Dzien dobry,
Zęby można wybielać i przed wstawieniem i po, ale najlepiej byłoby wybielić zęby jeszcze bez czwórki, a potem dobrac kolor odbudowy protetycznej na implancie.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Oczywiście, najpierw wybielamy zęby, potem wykonujemy uzupełnienia protetyczne
Jak najbardziej można tak zrobić. Nawet lepiej kolor uzupełnienia dobierać po pewnym czasie od wybielania, kiedy kolor się ustabilizuje.