Wybielanie a ubytki

11 odpowiedzi
Chciałabym wybielić zęby, ale mam parę ubytków - w tym w górnej dwójce. Mam wykupiony zabieg wybielania dlatego zależy mi na czasie. Czy przedtem konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów?
Zęby wybielane powinny być wyleczone .

Witam, wszystkie zęby do wybielania muszą być wolne od ubytków. Zapraszam
Dzień dobry, zęby wybielamy po pełnej sanacji jamy ustnej tzn. wyleczeniu wszystkich ubytków, stanów zapalnych tkanek miękkich, po leczeniu ortodontycznym.Zabieg wybielania lampą lub laserem, bo o takim zabiegu zapewne mówimy ,wymaga zabezpieczenia dziąseł płynnym koferdamem, który następnie po założeniu utwardza się lampą, a następnie jest seria zabiegów z użyciem preparatów silnie działających ,wybielających zęby. Ze względu na to, wszystkie zęby muszą być wyleczone.Pozdrawiam dr Kręcisz
Prosze korzystać z okazji i wybielić zeby a potem je poprawić i wyleczyć
Zawsze przed zabiegiem wybielania zębów należy wyleczyć zęby - zarówno ubytki próchnicowe, jak i te niepróchnicowego pochodzenia np. tzw. ubytki przyszyjkowe. Po tym można przystąpić do wybielania zębów. Przed zabiegiem zostanie wykonane profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego i osadów.
Tak,przed wybielaniem powinien Pan wyleczyć zęby,pozdrawiam
Witam!
Przed zabiegiem wybielania należy poleczyć ogniska próchnicy ze względu na zawartość utleniaczy w środku wybielającym.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Tak nie można wybielać z ubytkami.
Witam, tak konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów.
Dzień dobry,
lepiej nie ruszać wypełnienia przed wybielaniem, a po zabiegu wymienić na jasniejsze, jeszcze lepszą opcją jest zastosowanie licówek bez wybielania (oczywiście, jeśli ku temu są wskazania i możliwości kliniczne).

Udanego wybielania :)
Dzień dobry,
decyzja należy do lekarza, który wykonuje zabieg wybielania. Ale może być tak, że po wybieleniu trzeba będzie wymienić wypełnienia w zębach przednich , bo będą się różnić barwą. Kolor wypełnień dobiera się do samego zęba i sąsiednich, więc może lepiej po wybielaniu. Jednak proszę przedyskutować z lekarzem wykonującym zabieg.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med.Katarzyna Jankowska
dr n. med. Katarzyna Jankowska