Wtam. Od 8 grudnia choruje na zapalenie ucha. Antybiotyk juz prawie sie konczy (Amoksiklav) i do teg

4 odpowiedzi
Wtam. Od 8 grudnia choruje na zapalenie ucha. Antybiotyk juz prawie sie konczy (Amoksiklav) i do tego krople Dicortineff. Problem polega na tym ze nadal ucho jest zatkane i slysze tylko szumienie w nim. jest to bardzo uciazliwe. Kiedy to minie? Czy jak skoncze antybiotyk mam pojsc do lekarza roodzinnego aby przepisal mi skierowanie do laryngologa jesli ucho sie nie odetka?
Witam. Jestem zwolennikiem konsekwencji, w związku z tym należy prosić o konsultację (ponowna wizyta kontrolna) ostatniego dnia przyjmowania antybiotyku. Chodzi o to, że lekarz ordynujący antybiotyk powinien zdecydować czy założony okres antybiotykoterapii jest wystarczający, czy też nie. W przypadku wątpliwości dobrym pomysłem jest konsultacja laryngologiczna. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Koniecznie laryngolog. Albo ucho leczone nieskutecznie albo przyczyna zatkania i szumu jest inna.
Dzień dobry

Na pewno warto zajrzeć do tego ucha i może to zrobić lekarz rodzinny.
W razie wątpliwości pewnie skieruje do laryngologa.

Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Przy takich objawach, warto już teraz skontrolować leczenie. Proponowałbym u Lekarza, który rozpoznał zapalenie ucha. Dużo łatwiej jest wtedy ocenić czy we wzierniku (otoskopie), widać poprawę. Może po prostu zatkana jest trąbka słuchowa?, wtedy leczenie jest dość proste, ale w ucho popatrzyć trzeba.