Wszystko zaczęło sie nawet tych wakacjach. Pewnego dnia zaczęłam odczuwac tempy ból w klatce piersio

3 odpowiedzi
Wszystko zaczęło sie nawet tych wakacjach. Pewnego dnia zaczęłam odczuwac tempy ból w klatce piersiowej, kłucie, podwyższone tętno, ogólne zmęczenie, omdlenia, zawroty głowy, problemy z oddychaniem, duszności, choć jednak najbardziej niepokoil mnie ból w klatce w okolicach serca i to niekiedy wysokie tętno, udałam sie wiec do lekarza kardiologa, zrobil usg serca, ekg, założy holter na cala dobe i wszystko wyszlo w porządku, mówił ze jesli chodzi o moje serce jest zdrowe jak na 20 latke. Lecz jednak te objawy nie ustepuja, ciagle czuje niepokój, obawiam się o własne zycie, denerwuje sie z najmniejszych rzeczy gdzie kiedyś by mnie to w ogóle nie ruszyło, czesto gdy zaczynam sie stresować czuje ból w klatce rozchodzacy sie do prawej lopatki, ucisk w klatce piersiowej, podwyższone tetno i problem z oddychaniem. Niekiedy nie potrafie sie uspokoic i caly czas o tym myśląc nakrecam sie jeszcze bardziej. Nie wiem juz sama co to moze byc, bardzo sie boje ze kiedys dojdzie do czegos stasznego przez to co mi dolega a ja nie wiem sama co. Nie wiem nawet do jakiego lekarza sie z tym udac by pomógł. Robiłam tez ogólne badania z krwi i na tarczyce (siostra na to choruje wiec dla pewnosci sprawdzilam) po konsultacji z lekarzem rodzinnym mowil ze sa w porządku. Nie wiem co robic a bardzo mnie to męczy psychicznie bo jestem osoba ktora latwo sie denerwuje i stresuje kazda prawie ze wazniejsza sprawa dlatego pomyślałam ze moze miec to zwiazek z jakimis zaburzeniami psychicznymi i stad te objawy, najgorsze wtedy kiedy o tym mysle i sie czyms denerwuje. Proszę o podpowiedź.
Witam. Objawy o których Pani pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Proszę koniecznie zgłosić się na wizytę do psychiatry- są skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Po włączeniu leczenia odczuje Pani wyraźną ulgę. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, dolegliwości jakie Pani opisuje mogą wskazywać na problem psychiczny, i ich dalsze nieleczenie będzie skutkowało dalszym dyskomfortem i problemami w funkcjonowaniu. Łącząc podejście psychiatryczne z psychoterapeutycznym staram się zobaczyć całość problemów pacjenta i dostosować do jego potrzeb indywidualny program terapii. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.
Jeśli wykluczyła Pani fakt, że opisywane dolegliwości mają swoje podłoże w jakiejś chorobie ciała, najprawdopodobniej mają one podłoże psychiczne. Ponieważ niemożliwe jest postawienie odpowiedniego rozpoznania bez osobistego zbadania, powinna Pani się udać na wizytę do psychiatry. Lekarz powinien postawić diagnozę oraz zaproponować najodpowiedniejszą metodę leczenia.