Współżycie po operacji przepukliny

4 odpowiedzi
Witam serdecznie .
Mam pytanie ,ponad dwa tygodnie temu miałam operacje przepukliny pachwinowej z użyciem siatki metoda Rutkowa.Nie ukrywam że na zabieg poszlam ze względu gdyż postanowiliśmy z partnerem starać sie o potomstwo.Interesuje mnie od kiedy możemy zacząć współżycie,dodam ze szwy mam juz ściągnięte,rana zewnątrz zagojona ,mimo ze jeszcze troche boli i pachwine jak i wzgórek łonowy mam odrętwiały i wypukly ale chirurg który mnie operował stwierdził że to normalne po zabiegu z użyciem siatki.
Karolina lat.30
Jeśli nie odczuwa Pani bólu,to nie ma przeszkód dla współżycia seksualnego/ból jest sygnałem,że trzeba poczekać/

Dzień dobry
Unikanie wysiłku po plastyce przepukliny pachwinowej powinno wynosić 1 miesiąc. Pobolewania, o ile nie są bardzo nasilone, nie powinny na tym etapie być niepokojące.
Odrętwienie w okolicy wzgórka łonowego jest dosyć częste po plastyce w pachwinie, powinno jednak ustąpić w ciągu kilku, kilkunastu tygodni.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Po plastyce przepukliny z użyciem siatki przeciwwskazany jest wysiłek fizyczny z użyciem tłoczni brzusznej (np. dźwiganie ciężarów powyżej 5 kg) przez okres 6 tygodni. Współżycie (jeżeli nie będzie dużym wysiłkiem fizycznym) nie jest przeciwwskazane.
Pozdrawiam
Dr n. med. Monika Bieniasz
W przypadku niepowikłanego przebiegu operacyjnego nie ma specjalnych przeciwwskazań do rozpoczęcia współżycia dwa tygodnie po operacji, pod warunkiem, że nie wiąże się ono ze wzmożonym wysiłkiem. Musi Pani unikać przede wszystkim dźwigania we wczesnym okresie pooperacyjnym. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów proszę zachować wstrzemięźliwość seksualną i skontaktować się lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie!