Wrzody na głowie!

6 odpowiedzi
Witam!
Od dłuższego czas (około 2 lat) na tyle głowy (z lewej i prawej strony czubka głowy) pojawiają się białe ropniaki.Swoją forma przypominaj małe wrzody i bardziej rozwinięte są dokuczliwe bo wyrastają jakby na "guzie" - czuć takie góreczki pod nimi. Pojawiają się okresowo i nieregularnie.Czasami mam wrażenie że już znikają i nagle znowu się pojawiają. Skóra głowy i twarzy jest podrażniona i lekko zaczerwieniona, wystarczy że delikatnie się podrapię i powstaje czerwony ślad. Jak zaczynam się stresować i denerwować, wzrasta jakieś odczuwam swędzenie na ciele szczególnie szyja i plecy. Podczas wysiłku bardzo się pocę na głowie (włosy mokre jak z pod prysznica). Byłem już od dwóch dermatologów ale nic trafione diagnozy. Jeden z nich uznał że to przekwaszenie organizmu - odstawić nabiał zwierzęcy. Kolejny zła dieta - odstawić pikantne jedzenie, mleko i zmiana środków higieny na specjalistyczne jak emollium. Nie mogę się uporać z tym problemem. Proszę o radę i pomoc
Dzień dobry,
zapalenie mieszków włosowych to problem nawracający i trudny do wyleczenia. Przebiegać może powierzchownie i wtedy wystarczy odkażanie np. Octeniseptem lub antybiotykiem Normaclin w spray. Ale może wywoływać głęboki stan zapalny, wymagający leczenia antybiotykiem doustnym a przy braku poprawy po trzech miesiącach-rozważyć należy leczenie izotretynoiną. Dieta i odpowiedni dobór kosmetyków też ma znaczenie. Odstawić należy mleko a do włosów używać szamponów pochłaniających sebum.
Pozdrawiam

Szanowny Pacjencie, dziękuję za pytanie. Odpowiem szczerze - proszę udać się do trzeciego dermatologa. Skoro dwóch pierwszych nie było w stanie postawić diagnozy, trzeba szukać odpowiedniego specjalisty do skutku. Podpowiem, że w tym przypadku należy udać się do osoby, która specjalizuje się w leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Pozdrawiam!
Proszę zasgtosować po umyciu głowy emulsję Zoxiderm na 10min i zmyć.
Ocena zmian w gabinecie lekarskim z pewnością pozwoliłaby na najbardziej precyzyjną i fachową odpowiedz. Dieta i przekwaszenie - nie przypuszczam, ropniaki to świadczyłoby o infekcji bakteryjnej czyli konieczności antybiotykoterapii doustnej lub/i zewnętrznej, ale bez obejrzenia zmian trudno będzie mi odpowiednio doradzić właściwe postępowanie.
Szanowny Panie, proszę udać się do dermatologa, który zajmuje się leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Zalecałabym również kontakt z endokrynologiem. Z pozdrowieniami, lek. Ewa Konca
Witam,
zapraszam na wizytę - konieczne jest obejrzenie zmian skórnych .
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.