Wrażliwość skóry głowy na sls

1 odpowiedzi
Witam. Od 1,5 roku wypadają mi włosy. Na początku myślałam, że ma to podłoże hormonalne wiec zrobiłam wszystkie badania które okazały sie idealne. Próbowałam także działania od wewnątrz licznymi suplementami i też nie pomogło. Dermatolog przepisała mi alpicort który sumiennie wcierałam, lecz i to nie dało pożądanego skutku. Ostatnio jednak odkryłam, że przyczyną wypadania jest wrażliwość włosów na silne detergenty zawarte w szamponach( bo głownie po myciu zauważałam wcześniej ich wzmożone wypadanie). Zaczęłam więc stosować delikatny szampon, który w pewnym stopniu niweluje wypadanie, jednak nie całkowicie. Dlatego mam pytanie, jak mogę całkowicie usunąc problem wypadania i wzmocnić oraz odbudować na tyle skóre głowy, by przy myciu przestały wypadać.
Witam. Szampon nie wpływa bezpośrednio na wypadanie włosów ponieważ mieszki włosowe są umieszczone zbyt głęboko żeby jakakolwiek substancja krótko zastosowana mogła do nich dotrzeć.Podobnie jak farbowanie. Włosy wypadają przy myciu wskutek masażu skóry, a więc czynnika mechanicznego, podobnie jak włosy znajdywane na poduszce (mecahiczne pocieranie,pociąganie). Szampon natomiast może mieć istotny wpływ na stan skóry głowy.Np. łupież , poprzez zaburzenie rogowacenia "wypycha"włosy prowadząc do ich wzmożonej utraty. Oczywiście niektóre substancje ,z których złożone są szampony mogą powodować odczyn zapalny alergiczny bądź z podrażnienia na skórze głowy. Najczęstsze z nuch to substancje zapachowe. "Idealny" szampon , tzw. do częstego stosowania ,powinien mieć odczyn lekko kwaśny czyli pH 5,5. Trzeba też pamiętać ,że część włosów to te ułamane , a nie utracone w całości.Preparaty stosowane do leczenia łysienia nie działają natychmiast. Jeśli przeczyta Pani ulotkę Alpicortu to jest tam napisane ,że należy go systematycznie stosować co najmniej 6 m-cy! Proszę też pamiętać o używaniu suszarek z chłodnym powietrzem bo to znacznie przesusza włosy i powoduje ich łamliwość. Jeśli chodzi o Alpicort to lepiej byłoby zastosować Alpicort E ponieważ zawiera w swoim składzie estradiol czyli antyandrogen hamujący wpływ DHT na mieszki poprzez zahamowanie aktywności 5alfareduktazy( enzym , do doczytania;)). Nie wiem czy badała Pani poziom DHEA-S i p-ciał przeciwtarczycowych...? Zakładając ,że wszystkie zlecone badania były zasadne i trafne , a ich wyniki prawidłowe to zapraszam na cykla zabiegów mezoterapii igłowej z użyciem m.in. nanopeptydów.Mane one skład i działanie bardzo podobne do czynników wzrostu i wpywają bezpośrednio na istniejące,ale źle funkcjonujące mieszki włosowe. Dodatkiem do zabiegów będzą również zalecenia dotyczące terapii domowej. Cykl rozpoczynamy od 6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych ( tzw .faza uderzeniowa). Po tym czasie zabiegi kontynuujemy w odstępach 1miesięcznych do uzyskania satyskakcjonującego efektu. W razie potrzeby , po analizie wyników jeśli to będzie potrzebne możemy też poszerzyć diagnostykę. Pozdrawiam