Wolumetria policzków

13 odpowiedzi
Witam, zastanawiam się nad zabiegiem wolumetrii policzków. Byłam już na wstępnej konsultacji. Lekarz stwierdził, że ten sam efekt uzyskam zarówno za pomocą kwasu hialuronowego jak i preparatu Crystalys. Nie zależy mi na natychmiastowym efekcie jak to w przypadku kwasu ale na trwałym i ładnym wyglądzie. Chciała bym poznać opinie innych specjalistów.
Witam Panią. Kwas hialuronowy( mukopolisacharyd) i Crystalys (hydroxyapatyt wapnia), dadzą takie same wyniki przy wolumetrii policzków, które chce Pani powiększyć, ujędrnić i tym samym odmłodzić swoją twarz. Crystalys na świecie stosowany jest już od dawna. W Polsce dopiero robi karierę (pod nazwą Crystalis). Tak na prawdę utrzyma się ok. 2 lat, co można też uzyskać stosując kwas hialuronowy dobrej firmy. Są zwolennicy jednego i drugiego. Gdybym jednak miała dla siebie wybrać jeden z tych preparatów, wybrałabym (nie wchodząc głębiej w temat) Crystalis. Pozdrawiam

Dzień dobry.
Jestem zwolennikiem wypełniania okolic jarzmowych i policzków z zastosowaniem przeszczepu tłuszczu. Zresztą w innych przypadkach wypełnienia też jestem zwolennikiem użycia przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej w miejsca gdzie zanikła lub jej brakuje, blizny, piersi, twarz.
Z pozdrowieniami GK
Nie istnieje pojęcie trwały efekt po jakimkolwiek zabiegu. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej włącznie z operacjami plastycznymi są okresowe i po jakimś czasie będzie on ulegał zanikowi. Lekarz w trakcie badania powinien określić jaki preparat i jaka metoda dla danego pacjenta będzie najlepsza, najmniej inwazyjna i przynosząca efekt który chcemy osiągnąć. Proszę jednak nie wierzyć, że jakikolwiek zabieg i jego efekty będą już na zawsze. O tym co zastosować w Pani przypadku można wypowiedzieć się dopiero po badaniu.
Zabieg dopasowuje się indywidualnie do pacjenta, fajnie jest go wcześniej widzieć i na tej podstawie dobrać preparat. :-)
Wszystko zależy od budowy twarzy wieku rodzaju skóry i jej nawilżenia.W moim gabinecie traktuję indywidualnie każdego pacjenta i przedstawiam szczegółowy plan zabiegów rozłożony w czasie Jest to Paszport piękna .pacjenta ma podany szczegółowy plan ,podane ceny i może zaplanować sobie zarówno finansowo jak i pod względem czasowym swoje zabiegi tek aby osiągnąć zamierzony efekt .Jednocześnie w dokumencie tym określam szczegółowo pielęgnację domową ,tak aby skóra była do zabiegów przygotowana i zlecam konieczne badania dodatkowe.Zapraszam na konsultację w czerwcu są bezpłatne.
Opinia może być tylko jedna ,, każda myszka swój ogonek chwali,, w wolumetrii najważniejsza jest praktyka lekarza, jego zmysł artystyczny, wyobraźnia przestrzenna i zaufanie do niego. Pozdrawiam
Witam! Niestety żaden z preparatów nie da Pani "trwałego wyglądu". Efekt po prep. Crystalis jest dłuższy ,ale nie należy zapominać,że upływu czasu nie przeskoczymy... Nie ma preparatów,które dają efekt dłuższy niż 2 lata -zmiany w skórze zachodzące w tym czasie niestety wygrywają. Jeśli zależy Pani na wolumetrii to ( z definicji VOLUM=OBJĘTOŚĆ) lepsze są preparaty kwasu hialuronowego o większej gęstości i lepkości. Crystalis stymulując skórę do odnowy daje efekt bardziej plastyczny ,ale nie nazywałbym tego wolumetrią. Pozdrawiam
Witam. W przypadku kwasu hialuronowego możliwe jest uzyskanie większej objętości i uniesienia, natomiast jeśli zależy Pani tylko na uzupełnieniu utraconej objętości tkanek to oba rozwiązania są dobre. Pozdrawiam MP
Preparaty typu Crystalis czy Radiesse to najlepsze preparaty do stymulacji kolagenu.Są wypełniaczami ,a oprócz tego działają długofalowo stymulując wytwarzanie kolagenu .Efekt jest naturalny i dłuższy niż przy kwasie hialuronowym .Cena zabiegu jest co prawda wyższa od wolumy kwasem hialuronowym ,ale zabieg jest wart tej ceny .Jeżeli Pani zależy na trwałym i ładnym wyglądzie ,to preparat jest idealny.
Witam. Bez wizyty lekarskiej z badaniem pacjenta ciężko mi w sposób obiektywny się wypowiadać na temat Pani problemu... choć to co już Pani wie na temat tych preparatów oraz to ci powiedział lekarz na wizycie to powszechnie uważa się za racje. Ja pracuje na preparatach Facetem, to także preparat hudroksyapatytu wapnia, ale nie czyje się kompetentny wypowiadać się na temat konkurencyjnych preparatów jakim jest Crystalisys. Pozdrawiam. Damian Antczak
Witam Serdecznie
W odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące wolumetrii policzków istnieje możliwość wykonania zabiegu kwasem hialuronowym lub preparatem Crystalis. W przypadku tego drugiego mówimy o hydroxyapatycie, co przy zmniejszaniu się objętości podanego preparatu ma pobudzić dodatkową produkcję po stronie własnej organizmu i przy kolagenie efekt powinien się utrzymać nieco dłużej. Mówimy o różnicy w pierwszym przypadku ok. roku a w drugim do dwóch lat. Zaznaczyć jednak należy, że ważnym elementem będzie sposób podania oraz wstrzyknięta objętość preparatu. Większa objętość to też kwestia sposobu podania czy bardziej wypełnimy policzki nazwijmy to „z przodu” czy też przy wolumetrii będziemy zwracać uwagę na podanie wzdłuż kości jarzmowej. Każdorazowo powinniśmy zobaczyć pacjenta, zapytać o oczekiwany efekt, który korygujemy o pożądany kształt, a naturalny kształt twarzy.
Pozdrawiam Michał Ekkert
Dzien dobry,
Wybór metody i wypełniacza zależy od wielu czynników ale najważniejszy jest Pani wiek oraz ma Pani zaniki lub jest predyspozycja genetyczna do zaników tkanki łącznej. Nie mam pojęcia ile ma Pani lat i czy na przykład ma Pani żylaki na nogach? Odpowiem zatem ogólnie :
1/ Moim zdaniem Hydroxyapatyt wapnia ( np Crystalys ) się nie nadaje do wypełniania okolicy policzków. Crystalys nadaje się do wypełnienia okolic skroniowych, grzbiet nosa, wolumetria dłoni. Ponadto uwaga to jest wypełniacz dość niebezpieczny .
2/ Jeżeli jest Pani bardzo młoda ( wiek do 40-45 lat ) to polecam kwas hialuronowy lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.
3/ Jeżeli jest Pani młoda ( wiek powyżej 40-45 lat ) to zdecydowanie polecam tylko przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.
Konkluzja jest taka, jeżeli zależy Pani na trwałym i ładnym wyglądzie to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej wydaje się rozwiązaniem którego Pani szuka.
Ja się specjalizuje w zabiegach wolumetrii twarzy poprzez przeszczepy tkanki tłuszczowej pobranej od Pacjetki. Stosuje technikę francuska Thiebaud i efekty są na prawdę bardzo trwale. Proszę zobaczyć zdjęcia «  przed i po » na moim profilu lub na stronie foreverbeauty.pl
Dzień dobry, wolumetria policzków to zabieg warty polecenia, który potrafi subtelnie podkreślić rysy twarzy. Zarówno kwas hialuronowy jak i hydroksyapatyt wapnia (Crystalys) są preparatami służącymi do zabiegów w tej okolicy. Najważniejsze moim zdaniem różnice pomiędzy tymi preparatami są nastepujące: hydroksyapatyt wapnia dłużej utrzymuje się w skórze (według badań klinicznych do ok 3-4 miesięcy dłużej) i ma silniejsze działanie stymulujące, z drugiej jednak strony do uzyskania podobnego efektu wolumetrycznego (wypełnienia danej okolicy) konieczne jest użycie większej objętości prep. Crystalysu w stosunku do wolumetrycznego kwasu hialuronowego. Warto rozważyć koszt-efektywność zabiegu biorąc pod uwagę anatomię Pani twarzy oraz efekt jaki chce Pani uzyskać. Jeśli ma Pani smukłą twarz i nie chce Pani uzyskać "dużego" wypełnienia to polecałabym Crystalys.
Niestety bez Pani zdjęcia nie jestem w stanie powiedzieć, który preparat byłby dla Pani bardziej wskazany. Pozdrawiam, APS