wołanie o pomoc

6 odpowiedzi
lewe pluco na przeswietleniu wyszlo cale biale lekarze mowia ze jest to jakis plyn . przejde tez jakies 5 krokow i lapie mnie zadyszka . prosze o pomoc gdzie mam sie zglosic
najlepiej do szpitala niezwłocznie

Płyn w jamie opłucnowej o nieustalonej etiologii jest wskazaniem do jego diagnostycznego nakłucia i badań - obraz rtg potwierdza się wykonaniem usg klatki piersiowej które potwierdza lub zaprzecza tej tezie. Powinna się Pani/Pan zgłosić do lekarza który wystawił skierowanie na rtg klatki piersiowej i on na podstawie oceny nie tylko tego zdjęcia ale też chorób współistniejących (serca/nerek) oceni wskazania do leczenia w oddziale Pulmonologicznym lub internistycznym
Do lekarza rodzinnego który skieruje do szpitala celem dalszej diagnostyki. Jeśli to płyn należy wykonać punkcję i przekazać płyn na bakteriologie i cytologię. W przypadku nawracającego wysieku konsultacja torakochirurgiczna z aktualna tk klatki piersiowej i ewentualna diagnostyka operacyjna jeśli w obrazie tk klatki bedą zmiany niepokojące. W przypadku obecności płynu w przebiegu niewydolności krążenia przewlekły drenaż oplucnej( dren robinsona) .
Myslę, że trzeba sie zgłosić do najbliższej szpitalnej Izby Przyjęć (SOR)
AD
W celu potwierdzenia, że zacienienie lewego płuca jest spowodowane płynem powinno być wykonane USG jam opłucnowych. Jeśli potwierdzi się duża ilość płynu, w czasie USG można zaznaczyć miejsce nakłucia i wykonać nakłucie tej jamy opłucnej w celu ewakuacji płynu. To powinno przynieść ulgę - zmniejszyć duszność wysiłkową. Należy pamiętać, że jest to procedura inwazyjna związana z ryzykiem m.in. odmy opłucnowej.
Jeżeli dotychczas nie ustalono przyczyny płynu w jamie opłucnej to wskazana jest pilne diagnostyka w tym kierunku.
Proponuję udać się do najbliższego Oddziału Pulmonologii lub Oddziału Chorób Wewnętrznych.
Witam, proszę jak najszybciej udać się do najbliższego szpitala. To jest bardzo poważny problem!!!