Właśnie dowiedziałam się, że dziadek, z którym moje 6 letnie dziecko pojechało na wakacje w Grecji z

2 odpowiedzi
Właśnie dowiedziałam się, że dziadek, z którym moje 6 letnie dziecko pojechało na wakacje w Grecji zabrał je do fish spa w jakiejś greckiej wsi, gdzie higiena itp jest na poziomie poniżej zera.
Jestem przerażona bo czytałam, że to grozi hiv, wzwb, wzw c i innymi chorobami.
Nie wiem co robić a boję się o zdrowie i życie swojego dziecka bo oczywiście zostałam poinformowana po fakcie, sama nigdy bym się na to nie zgodziła. Czy muszę czekać 12 tygodni i wykonać dziecku testy w kierunku hiv?
Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź i radę.
Dzień dobry. Nie powinna się Pani zamartwiać . Po powrocie dziecka z wakacji trzeba zgłosić do lekarza; to on zdecyduje, po zbadaniu, co dalej trzeba robić.

Proszę zgłosić się do swojego pediatry i on już decyduje jakie badania i kiedy ewentualnie wykonać. Jeśli dziecko nie doznało skaleczenia w trakcie tego "spa" to ryzyko opisywanych przez Panią chorób jest niskie choć nie jest równe zeru.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak