wklęsłe blizny na twarzy

11 odpowiedzi
Witam,

od okolo 5 lat jestem posiadaczkę blizny po naczyniaku (schodził bardzo długo więc razem ze skórą) blizna mierzy około 4mmx 4mm , jest dość wklęsła, co bardzo mi przeszkadza ponieważ rzuca się ona w oczy. Niestety na drugim policzku pojawił się ten sam problem i mam mały kompleks z tego powodu bo jednak twarz jest wizytówką człowieka.
Czy istnieje jakaś możliwość aby te blizny (zaznaczam ze obie są wklęsłe) były mniej widoczne, spłaszczone ? Może jakis laser? Bardzo proszę o odpowiedź bo kompletnie nie wiem czy można z nimi cokolwiek zrobić.
Dzień dobry.
Przede wszystkim należy zadziałać na bliznę laserem frakcyjnym CO2 (golden touch), żeby ją spłycić. Przez godzinę jest Pani znieczulana maścią Emla, żeby zabieg był jak najmniej odczuwalny i komfortowy. Laser wykonuje równomierne, termiczne mikrouszkodzenia w skórze. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, występuje obrzęk, możliwy jest też lekki wysięk krwi.
Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 5 dni. Możliwe, że takich zabiegów laserowych w miejscu blizny trzeba będzie przeprowadzić kilka. Jeżeli blizna nadal będzie lekko wklęsła mozna ją wypełnić kwasem hialuronowym. Ostatecznością jest przeszczep i wypełnieniem własnym tłuszczem.
Zapraszam do kliniki na bezpłatne konsultacje a na pewno znajdziemy satysfakcjonujące Panią rozwiązanie.

Dzień dobry. Wszelkiego rodzaju blizny są bardzo problematyczne w leczeniu, a szczególnie w okolicy twarzy, jak sama Pani wspomniała, która jest wizytówką człowieka. Wklęsłe blizny można ostrzykiwać kwasem hialuronowym i często uzyskuje się poprawę ich wyglądu, ale nie zawsze, i efekt jest czasowy. Jeżeli są to blizny po usuwaniu naczyniaków to proponowałabym wizytę u chirurga plastyka. Wszelka ingerencja lecznicza moim zdaniem powinna być wykonywana przez chirurgów plastyków. Medycyna estetyczna ma za zadanie ulepszyć juz to co jest, delikatnie odmłodzić, uwydatnić ukryte piękno. Jednocześnie będąc od 14 lat stomatologiem szczerze przyznaję, że sama mając problem z bliznami udałabym sie do chirurga plastycznego.
Przykro mi, ale w tym temacie nie mogę wiecej Pani pomóc.
Pozdrawiam.
Małgorzata Zając
Dzien dobry, zapraszam na bezplatna konsultacje, Pozdrawiam. Grzegorz K. Ultraderm
Dzień dobry Pani, w zależności od tego jak wygląda blizna, na ile jest wklęsła, jakie jest jej dno mozna zaproponować kilka metod leczenia. Najprostsze to mikronakłuwanie, w celu pobudzenia przebudowy i odbudowy,samo lub w połączeniu z mezoterapią, ze wspomagającym leczeniem w domu. Bliznę mozna rownież wypłacić np: za pomocą urządzenia generującego plazmę -Plexr, lub podnieść jej dno przy użyciu wypełniacza. Ostateczny dobór metody zależy od samej blizny. Pozdrawiam serdecznie
Proszę udać się do Dermatologa i Chirurga plastycznego -Pozdrawiam
Witam serdecznie,niestety nie potrafię Pani pomóc, ponieważ pytanie należy skierować do chirurga plastycznego bądź innego specjalisty w tej dziedzinie.Pozdrawiam.
Witam, blizny to trudny temat do leczenia. Istnieje jednak kilka metod, które połaczone razem mogą zmienić ich wygląd tak aby były mniej zauważalne.Ja zaproponwalabym takie zabiegi jak: karboksyterapia, laser frakcyjny C02 lub DermaPan i ewentualnie wypełnienie ubytku skóry kwasem hialuronowym. Oczywiście ostateczny schemat leczenia należy ustalić podczas konsultacji.
Dzień dobry, polecam laser frakcyjny CO2 - doskonale radzi sobie z bliznami.
Na takie blizny warto zastosować ablacyjny laser frakcyjny lub urządzenie Dermapen. Obie te metody powinny pomóc w spłyceniu blizn. Można próbować również (później) wypełnić je kwasem hialuronowym, ale działania ukierunkowane na skórę (laser, Dermapen) powinny być zastosowane w pierwszej kolejności.
Witam. W mojej praktyce na takie blizny stosuje naprzemiennie zabiegi z użyciem koleganu linerase oraz osocza bogatopłytkowego. Rezultaty są bardzo zadowalające. Oczywiście tego typu blizny mogą być również leczone laserowo lub wypełnianie kwasem hialuronowym. Pozdrawiam MP
Można zastosować zabieg laserem frakcyjnym, dermapenem a pozostałość ew. wypełnić kwasem hialuronowym