witampomoc

1 odpowiedzi
Witam. Chciałam się zapytać ponieważ przebywam teraz w Angli a pojawila mi się jakaś zmiana na prawej piersi jakiś guzek, niestety dopiero wracam w październiku i chciałam to skonsultować mailowo czy jest taka możliwość porady i pomocy u Pana by mogł Pan zerknąć na zdjęcie i powiedzieć co Pan o tym sądzi ?
Dzień dobry. Niestety konsultacje mailowe czy telefoniczne są zakazane ze względu na brak możliwości obiektywnej oceny problemu lub zmiany, której dotyczy, a więc ryzyko nieporozumienia jest bardzo duże. Taka konsultacja nie mieści się w ramach telemedycyny, ponieważ nie ocenia badań obiektywnych, jak ekg czy zdjęcie tomograficzne. Wszelkie zmiany na piersi powinien ocenić lekarz. Upraszczając, jeśli jest to guzek, należy zrobić usg piersi. W Polsce warto zacząć od wykonania usg piersi i z nim zgłosić się do ginekologa. W UK pewnie pierwszym etapem jest GP, ale jest też dużo polskich przychodni, gdzie można ominąć brytyjską służbę zdrowa. Diagnostyka obrazowa jest pierwszym etapem diagnostycznym guzków w piersi i od niego zależy dalsze postępowanie.