witamina B6

5 odpowiedzi
Mam 76 lat . W 2006 roku miałam atak padaczki, leżałam w szpitalu i od tego czasu biorę leki najpierw D opakine po paru latach Tegretol, a od niedawna obok Tegretolu witaminę B6 50 mg. Odżywiam się bardzo zdrowo, nie mam nadwagi, serce, płuca zdrowe. Postanowiłam jednak, tknięta złym przeczuciem, zbadać poziom witamin B1, B6 i B 12. Wyniki: wit.B1 - 84,5 (28-85), B12 608 (maks 800), a B6 - 85,3 (zakres referencyjny 5-30) Czyli mam trzykrotnie więcej wit B6 niż nalezy!!! Moja pani internistka powiedziała, że nie wie, co robić. Ale ja pytam - co mam robić, jak to leczyć, może nie jeść potraw zawierających tę witaminę? Czy taki nadmiar wit B6 może mnie wpędzić w jakąś chorobę?
Czy wystapiły następne atakipadaczki po 2006 roku?? Jak wyniki badania EEG ? Może warto rozważyć modyfikację leczenia? Czy i jakie leki nadal są wskazane w Pani przypadku ?
Ważna pełna ocena nastroju, snu! Może objawy depresyjne ?
Wyrównanie poziomu witamin, ruch i słońce! Ocena stanu zdrowia, chorób współistniejących! Pozdrawiam i zapraszam

Proszę przestać łykać wit b6 w tabletkach, poziom powinien wrócić do normy.
Szanowna Pani, jeśli zażywa Pani codziennie witaminę B6 to stężenie tej witaminy we krwi jest zwiększone. Proponuję odstawić witaminę B6 i za 3 miesiące skontrolować jej stężenie. z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Niektóre choroby neurologiczne powodują zaostrzenie cech osobowości. Proszę pamiętać że "Wiedza zbyteczna jest źródłem smutku"...Jedynie co wymaga oznaczenia w Pana przypadku to poziom carbamazepiny i sodu w surowice krwi obwodowej.
Witam, z jakiego powodu była zlecona suplementacja witaminy B6? Jej przedawkowanie może powodować neuropatię czuciową, jednak jej objawy występują zwykle przy znacznie wyższych wartościach. Jeśli dba Pani/ Pan o prawidłową dietę, a wynik badnia przewyższa normę, może jednak należałoby zaprzestać jej suplementacji po uprzedniej konsultacji z lekarzem, który zalecił jej stosowanie. Pozdrawiam