Witamina A jako beta-karoten, a ciąża

9 odpowiedzi
Staramy się z mężem o dziecko, wiem że witamina A nie jest zalecana w ciąży, jednak póki co w niej nie jestem czy w takim razie mogę zażywać suplement diety z Witamina A (jako beta-karoten) [μg RE] 5 ?
Witam. Nie ma przeciwwskazań do suplementacji witaminą A także w trakcie ciąży, należy tylko odpowiednio dobrać dawkę i zwracać uwagę by nie przekraczać maksymalnych dawek. Pozdrawiam.

Teoretycznie tak. Tylko po co? Lepiej w naturalnej postaci nie g***o w postaci suplementów.
Szanowna Pani - witamina A działa teratogennie, ale z jasnych przyczyn nie jest to badane / wyniki obserwacyjne/ w związku z tym nie jest precyzyjnie znana dawka. Proponuję sok z marchwi - wszelkie suplementy działaj alergogennie na przyszłe dzieci - ocena FDA z USA. z poważaniem artur mazur kalisz
Nie jest to typowa profilaktyka przy planowaniu ciązy w najbliższej przyszłości.Wit.A gromadzi się w tk.tłuszczowej i jej nadmiar pozostaje przez dłuższy czas w organizmie, nadmiar jej może sprzyjać powstawaniu wad u potomstwa.
Witam,

Tak
Nie ma p/wskazań by stosować preparat B-karotenu w tej dawce. Pozdrawiam, AS
Jeśli chodzi o tę witaminę w sensie szkodliwości dla ciąży to mamy na myśli witaminę jako lek, np retinoidy. Suplementy diety nie są lekami, a z beta karotenu organizm przyswoi tyle ile mu potrzeba do wytworzenia witaminy.
Dzień dobry.
Może Pani stosować wit.A przed ciążą. Ilość witaminy A w wielowitaminowych suplementach diety jest również bezpieczna w ciąży. Pozdrawiam
Wiem że witamina A nie jest zalecana w ciąży ... i to wszystko . Jak nie jest to nie jest . Życie jest prostsze jesli stosujemy się do zasad . Jeśli Pani lubi bawić się w przeciąganie liny. To powodzenia ! Tylko po co na sobie przekonywać się ze lekarz ostrzegając miał rację . Pozdrawiam !