Witam, zwracam się o pomoc, ponieważ sam już nie wiem co mi jest. Około 1,5 miesiąca temu zacząłem

1 odpowiedzi
Witam, zwracam się o pomoc, ponieważ sam już nie wiem co mi jest.
Około 1,5 miesiąca temu zacząłem odczuwać kołatania serca. Po jakimś czasie uspokoiło się to jednak teraz doszły nowe objawy. Ręce trzęsły mi się już od naprawdę dawna jednak teraz zauważyłem że jest to naprawdę zauważalne. Ręce pocą mi się strasznie, co chwilę muszę je myć bo nie mogę niczego dotknąć, tak samo stopy. Odczuwam w okolicach serca raz jakieś bóle jak i również pieczenie. Czasem cierpnie mi również noga, czasem ręka. Bywają również zawroty głowy. Cały czas chodzę i przemyslam, co może mi być i czy to coś groźnego. Na okrągło chodzę i się tym denerwuje. Do tego od ostatnich dwóch dni zaczęły mi się śnić koszmary, chodzę i co uda mi się przestać myśleć o tym co mi dolega gdy tylko coś znow mnie zaboli tracę całą radość z życia i zaczynam się bać, myśleć nawet o śmieci czy innych okrucieństwach. Oczywiście serce nie dawało mi spokoju wiec udałem się do kardiologa. Miałem w ciągu miesiąca robione dwa razy badanie EKG oraz założony holter. Od dwóch kardiologów usłyszałem że wyniki mam wręcz książkowe. Mimo tego że na badaniach wszystko wyszło dobrze wciąż czasem odczuwam takie dolegliwości w okolicach serca i denerwuje mnie to dziwne uczucie w ręce lub nodze. Czy to może być nerwica? Czy mimo dobrych wyników może być tak że jednego dnia piecze mnie serce, następnego dnia może być w porządku a potem znów przychodzą dni w których się boję o właśnie zdrowie? Bardzo proszę o odpowiedź.
Opisywane dolegliwości, z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, wskazują na zaburzenia lękowe ( w przeszłości zarówno w nomenklaturze medycznej, jak i potocznie nazywane nerwicowymi). Zmienny charakter dolegliwości, "wędrujące" po całym ciele niecharakterystyczne odczucia somatyczne (pieczenie, uciski, pobolewania) przy braku odchyleń w obiektywnych badaniach (laboratoryjnych, obrazowych, itp.) wskazują na tak zwane somatyczne manifestacje lęku. Niestety najprawdopodobniej dolegliwości te nie ustąpią samoistnie i dlatego zalecałbym kontakt z psychiatrą celem wdrożenia leczenia specjalistycznego.