Witam.zrohilam USG tarczycy i trochę mnie nie pokoi czy potrzebna jest pilna konsultacja endokrynolo

1 odpowiedzi
Witam.zrohilam USG tarczycy i trochę mnie nie pokoi czy potrzebna jest pilna konsultacja endokrynologiczna.Opis USG Tarczyca dwupłytowa, położona na szyji, wielkość płat prawy 22x24x59mmV=15.97ml.Płat lewy 14x25x46mmV=8.24ml.Miąższo niejednorodnie gruboziarniscie obniżonej echogeniczności.Unaczynienie miąższu nieregularne, nieznacznie wzmożone.W prawym płacie pojedyncze lite guzki hyperechogeniczne do 5x3mm.o typie unaczynienia 1.Okoliczne węzły chłonne niepowiększone . Cieśń:3mm
Dzień dobry, wynik nie jest niepokojący onkologicznie, niemiej jednak wymaga diagnostyki w kierunku choroby autoimmunologicznej i oceny funkcji tarczycy. Przed wizytą wskazane oznaczenie TSH, fT4, fT3, p/ciał anty-TPO, anty-Tg. Dalsza diagnostyka w zależności od obrazu klinicznego do zaplanowania po wizycie. Pozdrawiam serdecznie