Witam. Zdiagnozowano u mnie łupież pstry, mam go rozległy, a najbardziej widoczny pod pachami, bo ta

1 odpowiedzi
Witam. Zdiagnozowano u mnie łupież pstry, mam go rozległy, a najbardziej widoczny pod pachami, bo takie żółto brazowe plamy. Przepisano mi Orungal w dawkach przez 7 dni 2x po 2, 3 tygodnie przerwy I znowu przez 7 dni 2x po 2. Czy po takiej kuracji te plamy powinny od razu zejść? Ponieważ przeszłam już te pierwsze 7 dni 2x2 i żadnej poprawy nie widzę;( i czy można napić sie alkoholu przy tych tabletach, akurat wypada mi impreza okolicznościowa i zastanawiam się czy mozna, a zapomniałam zapytać lekarza na wizycie.
Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Wymieniony sposób jest jednym z kilku schematów leczenia łupieżu pstrego. Podczas leczenia preparatami p/grzybiczymi nie powinno się spożywać alkoholu.
Zmiany ustąpią najczęściej po 2-3 m-cach leczenia. Dodatkowo można używać 1 x w tygodniu emulsji Zoxiderm.