Witam. Zaczęłam brać lek Asenta 50 mg. Karmie piersia i nie chce rezygnować. Mój pediatra mówi żeby

2 odpowiedzi
Witam. Zaczęłam brać lek Asenta 50 mg. Karmie piersia i nie chce rezygnować. Mój pediatra mówi żeby dzieciątko odstawić . W internecie pusza ze lek jest bezpieczny podczas karmienia piersią. Mam mieszane zdanie i nie wiem co robić a bardzo zależy mi na karmieniu piersia. Syn ma 5 mscy ur w 36 tyg ciąży. Prosze o rade. Dziekuje
Jest to kuracja bezpieczna dla dziecka, może Pani kontynuować karmienie piersią.

Jeśli lek jest pomocny i korzyści z jego przyjmowania są dla Pani ewidentne proszę obserwować synka. Prosze poprosić pediatrę o uzasadnienie swojego zalecenia ( być może pediatra Pani synka ma jakieś doświadczenia w tym zakresie ). Można spróbować zmniejszyć dawkę i zobaczyć, czy nie przełoży się to na Pani samopoczucie.