Witam,ząb na dole mi się rusza tzn jedna ściana zęba ząb był leczony kanałowo teraz jest koloru ciem

8 odpowiedzi
Witam,ząb na dole mi się rusza tzn jedna ściana zęba ząb był leczony kanałowo teraz jest koloru ciemnego jaki jest sposób czy da się go uratować I jakie są koszta tego..
Prawdopodobnie doszło do złamania ściany zęba, konieczna jest wizyta w gabinecie aby ocenić zasięg złamania a tym samym szanse na zachowanie zęba. Jeśli chodzi o koszty trudno oszacować bez badania.

Dzień dobry, najpierw trzeba usunąć ruchomy odłam zęba. Dalsze rokowanie i postępowanie uzależnione jest od tego, jak głęboko pod dziąsłem przebiega szczelina złamania. Może to być jedynie odbudowa kompozytem, albo konieczność wykonania wkładu koronowo korzeniowego oraz korony, a w najgorszym wypadku usunięcie zęba. Trudno przewidzieć koszty, najlepiej jest zgłosić się ma konsultację do stomatologa. Pozdrawiam serdecznie Joanna Witwicka
Dzień dobry.
W zębach leczonych kanałowo, jeżeli są cienkie ścianki korony zęba, nieraz dochodzi do odłamania jej części. Jeżeli nie ma objawów bólowych ze strony zęba to myślę że śmiało można taką koronę odbudować. Pozdrawiam
Maria Chmiel
konieczna jest wizyta w naszym gabinecie celem wyceny
Witam. Są dwa uda.: albo się uda albo nie uda. Ceny od -usuniecie na NFZ bez opłaty -do odbidowy protetycznej na stopach szlachetnych lub cyrkonie (kilka tysiecy złotych). O konkretach można porozmawiać po badaniu w gabinecie i ewentualnej diagnostyce RTG. Pozdrawiam
Konieczne jest usunięcie odłamanej ściany zęba i dopiero będzie można ocenić uszkodzenie oraz (być może konieczne rtg zęba) podjąć decyzję odnośnie leczenia. Trudno bez badania zaproponować konkretne rozwiązanie. Może to być wypełnienie, odbudowa protetyczna ale w przypadku niekorzystnego złamania i dużego zniszczenia próchniczego także ekstrakcja.
Zdecydowanie trzeba usunąć odłam sciany, wygoić dziąsło, skontrolować rtg i po oględzinach jeśli nie ma wskazań do usunięcia pomyśleć o odbudowie. A może tak słaby ząb lepiej usunąć/nie ponosić kosztów/ i zrobić inną odbudowę protetyczną czy implantologiczną.A co z kondycją pozostałych zębów? Czy to jest jedyny słaby punkt w jamie ustnej? Potrzebna kompleksowa konsultacja, a rozwiązania są tańsze i droższe.Pozdrawiam
Po pierwsze diagnostyka: po leczeniu endo czy jest poprawnie wykonane RTG, następnie usunięcie odłamu i ocena stanu pozostałej części zę ba i kwalifikacja do ew odbudowy lub usunięcia. Wizyta jest konieczna i nie powinno się tego odkładać ze względu na powiększenie stanu zapalnego poprzez ruchomy odłam.