Witam, z dolegliwościami tików borykam się około 20lat, obecnie mam 38lat, zawsze brałem leki psycho

Witam, z dolegliwościami tików borykam się około 20lat, obecnie mam 38lat, zawsze brałem leki psychotropowe, na ta chwile stosuje cloranxen ktury biorę od kilku lat i może coś tam pomaga, czy nie warto było by Cos zmienić? Czy to bezpieczne brać tak długo jedno lekarstwo?

1 odpowiedź


Cloranxen zażywany przez dłuższy czas przestaje działać, a jego odstawienie wiąże się z bardzo przykrymi objawami, po prostu silnie uzależnia. Proponuję konsultację neurologa, lub/i psychiatry. - Odstawianie leków z grupy benzodwuazepin wymaga sporego doświadczenia i ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem psychiatrą. Neurolodzy z reguły nie mają wprawy w odstawianiu leków uzależniających (np. Cloranxen). Pozdrawiam.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.