Witam z córka skończyła 4.11 dziewięć miesięcy , na wizycie przed szczepieniem dwa tyg temu lekarz s

Z córka skończyła 4.11 dziewięć miesięcy , na wizycie przed szczepieniem dwa tyg temu lekarz stwierdził że ciemiączko jest już prawie zrośnięte i kazał zmniejszyć Wit D. Czy w takiej sytuacji nie powinno się wykonać jakiś badań bądź udać się do jakiegoś specjalisty? Wspomnę że córka urodziła się z wrodzonym zapaleniem płuc i miala niewielki krwotok do mózgu, na USG kontrolnym.bylo już wszystko wporzadku. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

1 odpowiedź


Ciemiączko nie powinno zarosnąć PRZED szóstym miesiącem i powinno zarosnąć DO 24 miesiąca życia. Statystycznie najczęściej zarasta między 10-18 miesiącem życia. Pod tym względem pani dziecko mieści się w normie i nie ma potrzeby dodatkowych konsultacji.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.