Witam, wraz z Naltexem lekarz przepisał tabletki SSRI do zażywania rano, jednak one mnie usypiają i
1
odpowiedzi
Witam, wraz z Naltexem lekarz przepisał tabletki SSRI do zażywania rano, jednak one mnie usypiają i stąd moje pytanie czy mogę je stosować wieczorem???
Teoretycznie większość SSRI (sertralina, escitalopram, fluoksetyna, paroksetyna, citalopram) zaleca się przyjmować rano, głównie dlatego, że u części pacjentów mogą dawać efekt lekkiego pobudzenia i bezsenności. Jednak nie jest to sztywna zasada – część osób odczuwa po nich senność i nadmierne zmęczenie w ciągu dnia. W takich sytuacjach można zmienić porę przyjmowania na wieczór, o ile lekarz prowadzący nie podał konkretnego powodu, by trzymać się godzin porannych. Naltex nie ma istotnych interakcji z SSRI pod względem pory dnia – oba leki można stosować razem rano, albo rozdzielić, np. Naltex rano, a SSRI wieczorem. Ważne, aby przyjmować SSRI regularnie, o tej samej porze doby, żeby utrzymać stabilne stężenie.
Podsumowując – jeśli odczuwa Pani senność po porannej dawce SSRI, można przełożyć lek na wieczór.
(!) Najlepiej ustalić to z lekarzem prowadzącym, żeby zanotował zmianę i mógł monitorować tolerancję oraz skuteczność.
Podsumowując – jeśli odczuwa Pani senność po porannej dawce SSRI, można przełożyć lek na wieczór.
(!) Najlepiej ustalić to z lekarzem prowadzącym, żeby zanotował zmianę i mógł monitorować tolerancję oraz skuteczność.
Podobne pytania
- Witam , moja mama miała ponad rok temu wyciętą tarczycę , od tamtej pory raz czuję siw gorzej raz lepiej teraz czuję się bardzo źle , jest słaba , ciągle śpi nie może się rano dobudzić , ma duszności - wyniki z krwi bardzo dobre jedynie wynik z tsh - to 0,02 około 4 miesiące temu wynik miała…
- Co ze spawaniem tig podczas brania doksycykliny? Wiadomo że jestem osłonięty bluzka z długim rękawem i maska ale zawsze np szyją czy uszy sa odsłonięte. Spawam stal nierdzewna.
- Czy nasenne działanie benzodiazepin to oddziaływanie na ten sam receptor BDZ co działanie przeciwlękowe?
- Witam. Dzisiaj wykonałam badanie krzywej cukrowej. Wynik na czczo 76 natomiast po dwóch godzinach 56. Czy wyniki są prawidłowe?
- Czy gdy jest się nosicielem wirusa opryszczki (większość osób jest), ale nigdy nie było objawów to rutynowo trzeba informować o tym masażyste pleców, dentystę itd.? Tak gdzieś przeczytałem, ale wydaje się to bez sensu i wprowadzające niepotrzebne napięcie przy mikroskopijnym ryzyku i byłby…
- Witam, Przepuklina pachwinowa u chłopca 2 lata. Jesteśmy po wizycie u chirurga (miesiąc tematu). Pan dr stwierdził, że najlepiej operację przeprowadzić jak skończy 3-4 lata, ze względu na jego wcześniactwo (nie mamy żadnych problemów związanych ze wcześniactwem). Na początku miał ogromne…
- Czy przy przepuchlina kręgosłupa może boleć prawa noga i do tego duza przepuchklins kręgosłupa centralny i ekruzja kręgosłupa i pęknięty pierścień włókniste kręgosłupa lędźwiowego i do tego problem z chodzenia i stawia na prawej nodze
- Dobry wieczór. Dziecko 8 lat od 2 tygodni podaje mu Concerte. Dziś wysypka na pośladkach, piszczelach i kilka kropek na dłoni. Co w takim wypadku? Poczekać aż przejdzie czy skontaktować się z lekarzem psychiatrą który nas prowadzi? Może ktoś z Państwa pomoże?
- Dzień dobry mama pytanie moja córka 1.5 roku mało mówi w sensie chodzi o to że dużo rzeczy mówi po swojemu i chciałabym zapytać czy to jeszcze w jej wieku to normalne czy udać się może do jakiegoś specjalisty ?
- Jak wygląda szpital psychiatryczny dziecięcy ? Jak spędza się tam czas ?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.