Witam. Wizyta u specjalisty dopiero w przyszłym roku. A mnie zżera stres czy jest az tak zle ? Bo za
1
odpowiedzi
Witam. Wizyta u specjalisty dopiero w przyszłym roku. A mnie zżera stres czy jest az tak zle ? Bo za wiele nie rozumiem ; ( RM kregoslupa w odcinku szyjnym
Śródrdzeniowo na poziomie C7-Thl jama syryngomieliczna, o wym poprz. 4x3mm podt. 14mm
Poza tym rdzeń kregowy w zakresie objetym badaniem(tj. C1-Th2) prawidlowej szerokości, bez
uchwytnych zmian.
Zmian ogniskowych w obrębie trzonów w badanym odcinku kregostupa nie stw. sic
Lordoza szyjna spłycona.
Va poziomach C4-C5, CS-C6 krażki m-k nieznacznie okrçznie uwypuklone mdelują worek
oponowy; otwory m-k nie zweżone.
Poza tym na pozostalych poziomach w badanym odcinku kręgosłupa przepukliny krażków mk,
kompresji worka oponoweg ani stenozy otworów mk nie stw. się.
Śródrdzeniowo na poziomie C7-Thl jama syryngomieliczna, o wym poprz. 4x3mm podt. 14mm
Poza tym rdzeń kregowy w zakresie objetym badaniem(tj. C1-Th2) prawidlowej szerokości, bez
uchwytnych zmian.
Zmian ogniskowych w obrębie trzonów w badanym odcinku kregostupa nie stw. sic
Lordoza szyjna spłycona.
Va poziomach C4-C5, CS-C6 krażki m-k nieznacznie okrçznie uwypuklone mdelują worek
oponowy; otwory m-k nie zweżone.
Poza tym na pozostalych poziomach w badanym odcinku kręgosłupa przepukliny krażków mk,
kompresji worka oponoweg ani stenozy otworów mk nie stw. się.
Dzień dobry
Badanie to wymaga poszerzenia o badanie głowy i badania całego kręgosłupa. jama hydrosyryngomieliczna moze byc izolowaną chorobą - ta wydaje sie na tyle mała iż mozna ja obserwować (chyba że towarzyszą jej dolegliwości neurologiczne). Jednak może byc ona objawem zespołu Chiari a z nim zwiazane jest często zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Dlatego należy ocenić układ komorowy, okolicę otworu wielkiego i odcinek piersiowy oraz lędźwiowy pod kątem zakotwiczenia. Jeśli wystepuje zespół Chiari i/lub zakotwiczenie rdzenia to należy pomyśleć o leczeniu operacyjnym.
Badanie to wymaga poszerzenia o badanie głowy i badania całego kręgosłupa. jama hydrosyryngomieliczna moze byc izolowaną chorobą - ta wydaje sie na tyle mała iż mozna ja obserwować (chyba że towarzyszą jej dolegliwości neurologiczne). Jednak może byc ona objawem zespołu Chiari a z nim zwiazane jest często zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Dlatego należy ocenić układ komorowy, okolicę otworu wielkiego i odcinek piersiowy oraz lędźwiowy pod kątem zakotwiczenia. Jeśli wystepuje zespół Chiari i/lub zakotwiczenie rdzenia to należy pomyśleć o leczeniu operacyjnym.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam. Mam 31 lat i Zdiagnozowaną niewydolność serca lewokomorową. Podejrzewają zapalenie mięśnia sercowego ale w szpitalu wyszedł podwyższony czynnik reumatoidalny więc zlecili dodatkowe badania i konsultacje Reumatologa. Zrobiłam dodatkowe badania ale Reumatologa mam dopiero w marcu i zastanawiam…
- Witam ! Otrzymałem wynik ANA 1 metodą iif dodatni Jąderkowy (AC-8,9,10) 1:80 Ziarnisty (AC-4,5,13,14,29) Co to oznacza?
- Dzień dobry. Jeśli antybiotyk (Dalacin C) bierze się 3 razy dziennie, to ile razy dziennie powinno się zażywać probiotyk? Dziękuję
- Cześć, jestem w 4 tygodniu ciąży i czuję sporadyczne lekkie kłucia z prawej strony podbrzusza, przechodziłam ciążę pozamaciczną, właśnie po prawej stronie i boję się że to może być znów to samo chociaż wiem że kłuć może też ciałko żółte, a w tamtej ciąży kłucie było stałe, przeszywające i ostre…
- Dzien dobry mam zaplanowane leczenie kanalowe na początek roku ,ponieważ wyszlo cos na zdjęcie. W grudniu mam wyjazd służbowy i musialam przelozyc wizytę o miesiac. Czy lot samolotem może spowodować jakieś komplikacje w zębie.
- Witam czy po gumkowaniu hemoroidow może skutkiem powikłań być zespół dzwigacza odbytu bo jestem po gumkowaniu i wystąpiła ta dolegliwość proszę o odpowiedź
- Przyjmuję paroksetynę 10 mg od 4 dni i nie odczuwam ani poprawy, ani skutków ubocznych. Rozumiem, że 10 mg to dawka wstępna na adaptację. Czy na tym etapie — jeśli lek jest dobrze tolerowany — zaleca Pan/Pani rozważenie przejścia na standardową dawkę 20 mg stosowaną w leczeniu przedwczesnego…
- Dzień dobry, czy dzień po zakończeniu kuracji antybiotykiem (Amoksiklav), mogę wykonać badania hormonalne: FSH, LH, estriadol, prolaktyna, testosteron, DHEA-S, androstendion, AMH?
- Witam, wczoraj wieczorem wzięłam tabletkę antykoncepcyjna (vibin) o godzinie 20, jednak dziś o 5.30 obudziłam się przerażona z myślą, że jej zapomniałam, więc zaspana wzięłam kolejną tabletkę o 5.30, dodam że rano wystąpiła biegunka. co w takiej sytuacji zrobić? wziąć dziś kolejną tabletkę o…
- Mam obniżone TSH. Podwyższone Ft3 i FT4 oraz podwyższone antyTG przy prawidłowym anty TPo. Czy to nadczynność?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.