Witam. We wtorek spadły mi z dachu nożyce do cięcia. Uderzyły z dużą siłą w kość piszczelową i zrobi

1 odpowiedzi
Witam. We wtorek spadły mi z dachu nożyce do cięcia. Uderzyły z dużą siłą w kość piszczelową i zrobiły dziurę ok 1cm i 1cm do środka. Przez pierwsze dwa dni nie bolało aż tak mocno. od wczoraj rana ( sobota ) noga spuchla bardziej w okolicach 15cm od rany, ciężko mi się chodzi i mam wrażenie że do okola rozcięcia robi się coraz wiekszy obszar czerwonej skóry( powiedzmy, że powierzchnia dloni.) W ranę od razu po wypadku została wlana woda utleniona a po 20min powtórzyłem tą czynność jeszcze raz. Dzień później tak samo i nowy opatrunek) przykładałem aloes przez pierwsze 4 dni. Rana ma już strupa póki co nic z niego nie leci. Stosuję od wczoraj RANISEPTOL w areozolu. Nie widać żadnej czerwonej linii na nodze od zakażenia. Czy muszę koniecznie pójść do lekarza czy jeszcze poczekać i zobaczyć co będzie się działo ? Dziękuję i czekam na odpowiedzi bo się niepokoje trochę.
Z Pana opisu można wywnioskować, że na ten moment nie wymaga Pan pilnej konsultacji lekarskiej, ale na pewno należy zachować czujność. Jeżeli z rany nie następuje wyciek treści surowiczej, nie jest zaczerwieniona, nie boli przy dotyku, nie ma Pan gorączki, to można przyjąć założenie, że wszystko idzie w dobrą stronę. Natomiast w momencie wystąpienia któregokolwiek z powyższych objawów należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. PS: Woda utleniona na otwartą ranę to niezły hardcore :D