Witam, w dzieciństwie przeszłam porażenie dziecięce, które osłabiło mi całą prawą stronę. W wieku 4

1 odpowiedzi
W dzieciństwie przeszłam porażenie dziecięce, które osłabiło mi całą prawą stronę. W wieku 4 lat miałam operacje polegającą na wydłużeniu ścięgna Achillesa nogi prawej. Leczona mnie fizjoterapią, miałam też indywidualne zajęcia z rehabilitantem. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie kolana, ból towarzyszy mi 24 godziny na dobę i jest dotkliwy. Nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Byłam na konsultacjach u kilku ortopedów, ale żaden nie potrafi mi pomóc. Jeden lekarz stwierdził u mnie konflikt rzepkowo-udowy, drugi to wykluczył i powiedział że mam spastyczne porażenie mięśnia czworogłowgo uda. Badał mnie bardzo długo, wykonał usg kolan i na końcu stwierdził że nie może mi pomóc. Miałam też podany kwas hialuronowy do kolana i toskynę botulinowa. Ale nie ma poprawy. Proszę o radę, bo nie wiem już co robić. Ćwiczę w domu rozciąganie tego mięśnia - fizjoterapeuta powiedział że już jest dobrze rozciągnięty, a ból nie przechodzi. On też już nie ma pomysłu....
trzeba wykonać rtg osiowe rzepek i sprawdzić czy nie ma ;ateralizacji rzepek, zbaczania, stąd przy słabej mazi stawowej tworzą się bóle, wskazane jest podanie do stawu Synvisc one -lub, potrzebne badanie ortop. przez ortopedę zajmującego sie mpdz. dr Okoński